Turkcell Platinum Black ALEM Podcast’in konuğu Tuba Ünsal: Zor şartlarda oyunculuğu başardım

Turkcell Platinum Black ALEM Podcast’in konuğu Tuba Ünsal: Zor şartlarda oyunculuğu başardım

24
0
PAYLAŞ

Turkcell Platinum Black ALEM Podcast'in konuğu Tuba Ünsal: Zor şartlarda hareket etmeyi başardım

Turkcell Platinum Black’in katkılarıyla hazırlanan ALEM Talks Podcast’in yeni konuğu Tuba Ünsal oldu. Adı Aylin’ ile tiyatro sahnesinde hayranlarıyla buluşmaya hazırlanan Ünsal, sanata, çevre duyarlılığına ve kişisel gelişime bakış açısını paylaştı.

“Adı Aylin” parçasıyla tekrar sahneye çıkmayı bekleyen Tuba Ünsal, Turkcell Platinum Black’in katkılarıyla gerçekleşen ALEM Talks Podcast’e konuk oldu. Ayşe Kulin’in aynı adlı romanından uyarlanan oyunu Ünsal, “Bu kitabın haklarını iki yıl önce aldım ve tiyatroya uyarlamaya başladık. Sonra pandemi süreci araya girdi, şimdi Aralık sonunda tekrar sahneye çıkmaya devam edecek.”

BİR ZAMAN CESAREM YOK

Karmaşık ve zor bir sektörde olduğunu söyleyen Ünsal, oyuncu olma kararının bilinçli bir karar olmadığını söyledi. Ünsal, profesyonel kariyeri hakkında şunları söyledi: “Aslında yaptığım iş çok bilinçli bir karar değildi. Bazen bunun çok zor bir şey olduğunu düşünüyorum ve bunu çok içgüdüsel olarak başardım, bunun için küçükken arkamı döndüm, hayallerimi gerçekleştirmeye cesaret edemeyen bir oyunculuk süreci yaşadım. Hayallerimi gerçekleştirecek cesareti bulduğum andan itibaren, kendimi her seferinde farklı bir noktada konumlandırarak ilerlemeye çalıştığım andan itibaren. .

SUFİZMLE İLGİLENİYORUM

Kişisel gelişime olan ilgisinin çok eskilere dayandığını ifade eden Ünsal, “İnsanları anlamak ve varlıklarını anlamak için çok çaba sarf ettim. Meditasyon, mistisizmle uğraşmak, Doğu felsefesini ve Budizm’i keşfetmek… Aşktan acı çektiğim bir dönemde mistisizm hakkında podcast. Bir cümle benimsendi: ‘Allah önce dünya sevgisiyle dua etti ki, onu bu dünyada sana yaklaştırsın, yüreğine sevgi versin.’ “O andan itibaren duygularım değişmeye başladı. Yani evrim sürecine girmeye başladım ve ardından farklı öğretmenlerden podcast dinlemeye başladım. İlginç bir sürece girdim” dedi.

EN BÜYÜK AŞKIM ÇOCUKLARIMDIR

Tuba Ünsal, “Bu süreçte özel hayatımda kimsenin olmaması güzel. Çok güzel arkadaşlarım var. Bütün coşkuyu ve sevgiyi çocuklarımla birlikte yaşamak… Bunlar benim için yeni alanlar ama bu benim için yeni bir alan. sistemi seviyorum “ve şu sözlerle yalnız kalması gerektiğini açıkladı: aşk. Çünkü o zaman yanlış insanlara çekilebilirsin, kafanı okşayan herkesi ilahi aşk olarak büyütebilirsin. Ama aslında Prens’in bir kurbağa olduğunu görebilirsiniz. Bunu anlamak için yalnızlıkla barışmak, bir süre yalnız kalmak, ihtiyaçtan değil, mükemmel bir insanın hayatına çekilmek gerekir.”

ÇEVRE AKTİVİST GİDERLERİ

Tuba Ünsal, çevre için yaptığı çalışmalarla ilgili olarak, ‘Küresel ısınma hayatımda boğulmuş bir söz olmak yerine herkesin doğa için bir şeyler yapmasını sağlamaya çalışıyorum, onu düşünmeye ve çevre aktivisti olmaya çalışıyorum. ‘ Ünsal, günlük hayatında karbon ayak izini azaltmak için düzenlediği alışkanlıklara da şöyle devam etti: “Bir daha asla poşetle alışverişe çıkmam. Tek kullanımlık plastiği günlük hayatımda mümkün olduğunca az kullanıyorum. Kompost yapıyoruz. , kendi gübremizi yapıyoruz, daha az tüketmeye çalışıyorum, ikinci el kıyafet kullanmaya başladım.

Şeyma Subaşı neden Youtube’a döndü?


  • Tuba Ünsal
  • alem
  • Turkcell
  • oyuncu
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK