Songül Karlı’nın kendisini dolandırdığını iddia ettiği eski eşi Metin Yüncü’ye dava açıldı

Songül Karlı’nın kendisini dolandırdığını iddia ettiği eski eşi Metin Yüncü’ye dava açıldı

30
0
PAYLAŞ

Songül Karlı'nın kendisini aldattığı iddia edilen eski eşi Metin Yüncü hakkında dava açıldı.

Son zamanlarda sosyal medya paylaşımlarıyla adından söz ettiren Songül Karlı, dolandırıcılıkla suçladığı Metin Yüncü’nün de aralarında bulunduğu 3 sanığa 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Sanatçı Songül Karlı’nın geçen yıl eski eşi Metin Yüncü ve iki yakını hakkında kendisini milyonlarca lirayla aldattıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili soruşturma sonuçlandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın iddianamesinde Karlı’nın “şikayetçi”, 16 2020’de adli makamlarca serbest bırakılan Metin Yüncü, Barbaros A. ve Sezai T.’nin ise “şüpheli” olduğu belirtildi.

Başsavcılık tarafından onaylanan iddianameye göre, sanıkların her biri “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak.

İddianameyi kabul eden İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi, ilk duruşmanın Ocak 2022’de yapılmasına ve tutuklu sanıklar ile müşteki Karlı’ya tebligat yapılmasına karar verdi.

“Evliliğimiz sırasında kasadan 1.5 milyon lira verdim”

Karlı’nın soruşturma sırasında savcıya verdiği ifadeye iddianamede geniş yer verildi.

Buna göre Songül Karlı, Metin Yüncü ile Etiler 2010’da samimi bir ortamda tanıştığını belirterek, şöyle devam etti:

“Metin kendini zengin bir iş adamı ve MİT’li olarak tanıttı. Devletin büyükleriyle bağları olduğunu söyledi. Benim gözümde saygınlık kazandı. Bir süre sonra Milli Emlak adında bir şirket kurmak istediğini söyledi. 27.000.” Bu anlaşma için Sultanbeyli’de arsa rehin. Sadece beş günlüğüne. İpotek dedi. Bu arsanın değeri 27 milyon lira. Önce kabul etmedim. Barbaros A. birlikte biliyoruz, beni Milli Emlak’ta çalışan biriyle görüştürdük.Metin’in söylediği bilgileri doğruladı.Sonra Metin’e noterde vekalet verdim.Okumadım.Sonra Metin’le evlendik. Bir süre sonra biri beni aradı ve Sultanbeyli’deki arsamı aldıklarını söyledi.Metin’in akrabası Sezai T. arsamı sattı.Metin ekspertiz değerinde birisine satış olarak gösterildiğini söyledi. mülkünü belirlemek için.”

Metin Yüncü’nün uzun süredir kaldığını ifade eden Yüncü, bir süre sonra “Sezai araziyi satıp Bulgaristan’a kaçtı. Konya’da MİT’in kardeşi Recep ile sorunu çözeceğiz” dedi. dedi dedi.

Karlı polise şikayette bulunmak istedi ancak Yuncu, “MİT’ten büyük devlet var mı?” diye sordu. Yaşlılara hediye almasına engel olduğunu ve ondan parça parça 50.000 lira alan Yüncü’ye evlilikleri sırasında kasadan 1,5 milyon lira verdiğini söyledi.

“Benden aldığı parayla eski eşine ev aldı”

Yüncü’nün sattığı cipin parasını kendisine vermediğini söyleyen Karlı, “Lüks bir spor araba almış. Araba notumdan da parayı aldı. Bayiler bana faturaları getirdiler ve beni kefil ettiler. İki senet için 12 bin euro ödedim. 3-4 ay sonra Metin, spor arabayı bayiye iade ettiğini söyledi. Ancak faturalar gelmedi. O zamanlar bir televizyon programı yapıyordum. Gönderici bir depozito aldı. Ayrıca sosyal medyada takip ettiğim butik sayfalara da Euro karşılığında ve hatırlayamadığım bir tutarda rehin gönderdiler. Evime el konuldu, tüm eşyalarıma el konuldu.” Cümleleri kullanıldı.

İddianamede ifadesini sürdüren Songül Karlı, Metin Yüncü’nün 2017 yılında 2 ay ortadan kaybolunca boşanma davası açıp ayrıldığını belirterek, şu bilgileri paylaştı:

“Boşanmadan bir ay sonra bir kişi sosyal medyada Yüncü’nün beni aldattığını yazdı. Daha sonra bu kişiyle telefonda görüştük. Yüncü’nün aslında ailesiyle anlaşarak eşini boşayacak parası yok. Bilgisiyle. bir yıl sonra eşine döneceğini, Metin’in eşi ve ailesiyle birlikte lüks içinde yaşayacağına, tatile gideceklerine söz verdiğini öğrendim.Sonra anladım ki o benmişim. Hatta Metin benden aldığı parayla eski karısına ev aldı.Boşanma sonrası bize baskı yaptı ve yeniden evlenmekle tehdit etti.Metin’in ikizi Çetin’in eski eşini aldattığını öğrendim. kimliğini kullan.


  • Metin yün
  • Songül karla kaplı
  • durum
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK