Pucca’ya hapis şoku

Pucca’ya hapis şoku

34
0
PAYLAŞ

Pucca'ya hapishane şoku

Pucca lakaplı ünlü sosyal medya fenomeni Selen Pınar Işık’ın erkeklerle ilgili katkılarının ardından, “toplumun bir kısmını cinsiyet farklılığı nedeniyle alenen aşağılamak” suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezasına çarptırılan iddianame hazırlandı.

Sosyal medya hesabından erkeklerle ilgili paylaşımlarda bulunan ve “cinsiyet farklılığı nedeniyle kamuoyunu alenen aşağılamak” suçundan 6 ay 1 yıl hapis cezasına çarptırılan “Pucca” lakaplı Pınar Selen Işık hakkında iddianame hazırlandı. iddianame kabul edilir, zanlı Yıldırım hakim karşısına çıkar.

Anadolu Başsavcılığı’nın iddianamesine göre, sanık Pınar Işık’ın paylaşımının 19 Temmuz 2020’de sosyal medya hesabından ihbar edildiği ve cezai soruşturma başlatıldığı belirtildi. İddianamede, şüpheli Işık’ın erkeklerle ilgili bir paylaşımda bulunduğu belirtildi. Şüphelinin ifadesinin de yer aldığı iddianamede, soruşturmanın konusunu kendisinin paylaştığı, o sırada eski eşi Osman Karagöz ile evli olduğu, eski eşinin sosyal medya sitesine katkıda bulunduğu belirtildi. Twitter’ı aradığını, kendisiyle ilgili olduğunu ve kendisi hakkında karşılıklı anlaşmazlıklar olduğunu söyledi.

İDDİALARINI KABUL ETMEDİĞİNİ HATIRLATIYOR

Işık’ın başka bir amacının olmadığı, tweetine o sırada yanıt gelmediği, buradan hareketle suç işlemeye niyeti olmadığı yönünde yanlış bir sonuca varıldığı ve suçlamayı kabul etmediği de tespit edildi.

1 YILA KADAR KURULU

İddianamede, sanık Pınar Işık’a “cinsiyet farklılığı nedeniyle kamuoyunu alenen aşağılama” suçundan 6 ay 1 yıl hapis cezası verildi. Suçlamalar kabul edilirse, tutuklu sanık Pınar Yıldırım mahkemeye çıkarılacak.


  • ışık baharı
  • pucca
  • osman karagöz
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK