İki Gözüm Ahmet filminin yönetmeni Gani Rüzgar Şavata izlenme oranına isyan etti

İki Gözüm Ahmet filminin yönetmeni Gani Rüzgar Şavata izlenme oranına isyan etti

53
0
PAYLAŞ

İki Gözüm Ahmet filminin yönetmeni Gani Rüzgar Şavata seyirci kotasına isyan etti

Ahmet Kaya’nın hayatının beyaz perdeye yansıtıldığı “İki Gözüm Ahmet” filmi 27 Ağustos’ta sinemalarda gösterime girdi. Filmin yönetmeni Gani Rüzgar Şavata, İki Gözüm Ahmet’in reytinglerinin düşük olmasına tepki gösterdi. Şavata, “Bugün isyan ediyorum! Film neden iddia edilmiyor?” dedi. sözleriyle kendini çileden çıkardı.

Ahmet Kaya’nın hayatından kesitlerin anlatıldığı “İki Gözüm Ahmet” filmi, Gülten Kaya’nın X Yapım’a açtığı davayı kaybetmesinin ardından 27 Ağustos’ta vizyona girdi.

Diyarbakır’da özel bir gösterim düzenleyen yönetmen Gani Rüzgar Şavata, açılan davalarla ilgili olarak Ahmet Kaya’nın ailesinin tamamının Gülten Kaya olmadığını belirterek şunları söyledi:

“Ahmet Kaya neden iki yıl boyunca gösterime girmedi? Dün pandemi yoktu, neden engellendi? Bir günde gökten bir vahiy mi geldi? Mahkeme Ahmet Kaya’yı neden durdurdu? Ahmet Kaya durdu mu? Bana hep soruyorlar, Gülten Kaya seni mahkemeye verdi. Hayır, Gülten Kaya filmi durdurmadı, başka güçler durdurdu. Gülten Kaya’ya karşı bazı gizli sorular var. Ahmet Kaya’nın ailesi sadece Gülten Kaya mı? Ahmet Kaya’nın ailesi Ahmet Kaya’nın ailesi Ailesi, Ahmet Kaya’nın dilini bilenlerdir.

Ahmet Kaya’nın annesi, babası, üç ablası, bir ağabeyi, ilk eşi Emine Kaya ve ilk eşi Çiğdem Kaya vardır. Abisi Mustafa Kaya filmde bizimle oynuyor. Bir gün Emine Kaya ve Çiğdem Kaya’nın sesini duydunuz mu? Gülten Kaya 11 yıldır evli ve 5 yıldır birlikte yaşamıyorlar. Sanki Gülten, Kaya Ahmet Kaya’yı doğurmuş, onunla sanatçı olmuş gibi. Ahmet Kaya 44 yaşında öldü Ahmet Kaya 33 yaşında nerede? Anlatmaya çalıştık ama anlatamadık, anlatamadık.”

Yönetmen Gani Rüzgar Şavata, filmin 700 sinemada gösterildiğini, Türkiye’de ve Avrupa’da sadece 100.000 kez izlendiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bugün isyan ediyorum, isyanım halkımın bizi anlamamasıdır. Bu film vizyonda, Avrupa’da 265 AVM’de 700’e yakın sinemada, Türkiye’de 50.000’e yakın sinemada gösteriliyor. Neden söylenmiyor? bu filmi arkadaşlarımızla para için yapsaydık bugün bu hastalıkta sinemalarda olmayacaktık. Bu filmi para için yapmadık.”

Şavata, Gülten Kaya’ya, “Gülten Kaya’yı arayacağım, üç tabak kaybettin, hala kaybediyorsun. korkun kim senin korkun ne Bu filmi bugün çekemezdin, yapabilirdin o akşam 70 kişiyle tanışmadım. Yapımcılar, yönetmenler, oyuncular var. “Oyuncular vardı, bugün çoğuyla en iyi arkadaşsın, bugün çoğuyla arkadaşsın. O gece deşifre edemedin, ben yaptım. Arkadaşlarımla yaptık, bu gücü insanlardan aldık. “dedi.

‘İki Gözüm Ahmet’ filminin yönetmeni “Burada demogoji yapmıyorum. Buradaki isyanım halkımın beni anlaması. Seyirci beni anlamalı, seyirci Ahmet’in filmini öksüz bırakmamalı. . Halk, Ahmet’in filmini öksüz bırakmasın.” Kendi filmi.”


  • Ahmet Kaya
  • gülen kaya
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK