Haluk Bilginer, Adana Altın Koza Film Festivali’nde ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü aldı

Haluk Bilginer, Adana Altın Koza Film Festivali’nde ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü aldı

36
0
PAYLAŞ

Haluk Bilginer, Adana Altın Koza Film Festivali'nde 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'nü aldı.

Bu yıl Adana’da düzenlenen 28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde, oyuncular Şerif Sezer ve Haluk Bilginer ile yönetmen Yavuz Turgul’a “Yaşam Boyu Onur Ödülleri” takdim edildi. Törende Haluk Bilginer ödül aldı.

Bu yıl Adana’da düzenlenen 28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde, oyuncular Şerif Sezer ve Haluk Bilginer ile yönetmen Yavuz Turgul’a “Yaşam Boyu Onur Ödülleri” takdim edildi. Moderatörlüğünü Dolunay Soysert ve Volkan Severcan’ın yaptığı tören bir restoranda gerçekleşti.

Adana Kent Konseyi Başkanı Zeydan Karalar törende yaptığı konuşmada, “Altın Koza’nın Türk sinemasına ve Türk sinemasına büyük katkısı olduğu gibi, Adana’ya gelip Adana’yı onurlandıran değerli sanatçılarınız da büyük bir rol oynuyor. bunda rolü Altın Koza denilince akla doğal olarak film festivali geliyor. “Sinema denince aklınıza Adana geliyor. Böyle güzel ve değerli sanatçılar yetiştiren böyle güzel bir şehrin çocuğu olmaktan gururlu, mutlu ve onurluyum.” kullanılan cümleler.

Onur ödülünü oyuncu Şerif Sezer’e oyuncu ve yönetmen Yılmaz Güney’in eşi Fatoş Güney takdim etti.

Ödülü Adana belediye başkanları Zeydan Karalar ve Hale Soygazi’den alan Haluk Bilginer, “Bu onuru en sevdiğim iki ustam Yavuz Turgul ve Şerif Sezer ile paylaşmak benim için büyük bir onur. Çok teşekkürler. ”

Hastalık nedeniyle törene katılamayan yönetmen Yavuz Turgul, ödülü kızı Nisan Turgul, Ali Haydar Bozkurt ve Eşber Yağmurdereli’den aldı. Törenin ardından Ferhat Livaneli bir konser verdi.


  • Haluk Bilginer
  • dergi
  • Fiyat-
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK