CZN Burak Özdemir’den La Liga futbolcularına Türk yemekleri yedirdiği anları sosyal medyadan...

CZN Burak Özdemir’den La Liga futbolcularına Türk yemekleri yedirdiği anları sosyal medyadan paylaştı

20
0
PAYLAŞ

Sosyal medyada paylaştığı yemek videoları ile adından söz ettiren ve dünyanın farklı yerlerinde restoran işleten CZN Burak Özdemir, Atletico Madrid’li futbolculara pasta ve dolgu, Real Madrid kaptanı Marcelo’ya ise kebap yaptı. Özdemir, bu anları sosyal medya hesabından paylaştığında takipçilerinden büyük ilgi gördü.

Dünyanın farklı yerlerinde ünlü bir restoran zincirinin sahibi olan ve 27 milyon takipçisi ile sosyal medya fenomeni olarak bilinen şef Burak Özdemir (CZN Burak), Atletico Madrid’li futbolculara pasta ve dolgu, Real Madrid kaptanına ise kebap yaptı. Marcelo.

100’den fazla sosyal medya fenomeninden biri olan Özdemir, 1. ve 2. ligin bağlı olduğu La Liga kurumu ile İspanya 1. . La Liga’nın daveti üzerine Madrid’e gitti.

Real Madrid’in 560 gün sonra döndüğü Santiago Bernabeu Stadyumu’ndaki Celta Vigo maçı öncesinde sorularımızı yanıtlayan Özdemir, La Liga ile sürekli temas halinde olduğunu ve dördüncü kez İspanya’ya geldiğini söyledi.

Türk şef, La Liga ile ilişkisini şöyle anlattı: “Yemek evrensel olduğu için futbol da öyle. La Liga bana ulaştığında ‘Burak, yaptığın yemeklerle Türk mutfağını dünyaya tanıtıyorsun. Biz İspanyollar olarak , futbolla ünlü, futbolu seviyoruz. Bu ikisini birleştirelim ortaklar. Projeler yapalım. ‘ Dedim.” bana o söyledi.

“Buradaki insanların ülkemizi gerçekten çok sevdiklerini, Türkleri ve kültürümüzü tanıdıklarını gördüm.” Özdemir sözlerine şöyle devam etti:

“Atletico Madrid stadyumunun açılışının 4. yılını kutlamak için kocaman bir pasta yaptık. Atletico Madrid oyuncularına da dolgu yaptım. Ayrıca Real Madrid’e davet edildik ve Real’in kaptanı Marcelo’nun özel oyuncuları ile yemek yedik. Madrid Çok yakın bir arkadaşım. “Evinde beraber kebap yaptık. O da çok mutluydu. Çok mutluydu. Profesyonel bir iş ama ben herhangi bir gelir elde etmiyorum. Beraber çalışıyoruz.”

La Liga dışındaki liglerle işbirliği yapmadığını ancak İngiliz Manchester United kulübüyle görüşmelerde bulunduğunu vurgulayan Özdemir, “Bristiano Ronaldo benim arkadaşım. Onunla Dubai’deki restoranıma geldiğinde tanıştık, ‘Burak İngiltere’ye gel.’ “Görüşme halindeyiz. Umarım yakında bizi orada görürsünüz” dedi. bir açıklama yaptı.

Futbol gibi yemeğin de evrensel bir dil olduğunu ve herkese hitap ettiğini söyleyen Özdemir, “Ülkemi burada temsil etmek gerçekten çok güzel. İnsanlardan beklediğimden daha fazla talep alıyorum. Ülkemizi ne kadar sevdiklerini söyleyip beni takip edip restoranlarımı ziyaret ediyorlar. Bir Türk olarak benim için özel bir onurdur. Elimden geleni yapmaya devam edeceğim.” Kullanılan cümleler.

Sokakta yürürken kendisine sevgi ve ilgi gösteren ve birlikte fotoğraf çektirmek isteyen hayranları sorulduğunda Özdemir, “İnsanların sevgisini kazanmak, buradan gelen maddi işbirliğinden daha önemli benim için. İnsanların kalbindeki yeri, bir Türk olarak mutlu değilim. cevabını verdi.


  • burak özdemir
  • czn burak
  • Lig
  • Atletico Madrid
  • dergi
  • sosyal medya
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK