Burak Yılmaz ifade vermeyince Arda Turan ve Berkay davası çıkmaza girdi

Burak Yılmaz ifade vermeyince Arda Turan ve Berkay davası çıkmaza girdi

25
0
PAYLAŞ

Arda Turan ve Berkay davası, Burak Yılmaz'ın ifade vermemesiyle çıkmaza girdi.

Şarkıcı Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin’e Emirgan’da bir mekanda tacizde bulunduğu iddiasıyla Arda Turan’ın beraat kararının temyiz mahkemesi tarafından bozulmasının ardından davasına devam edildi. Burak Yılmaz’ın tanık olarak katılmaması üzerine dava ertelendi.

Şarkıcı Berkay Şahin’in eşi Özlem Ada Şahin’e cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan futbolcu Arda Turan’ın yargılanmasına, temyiz mahkemesinin beraat kararının ardından devam edildi.

Arda Turan ve müdahil Özlem Ada Şahin, İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katılmadı.

Hakim tutanakta, tanık olarak çağrılan milli futbolcu Burak Yılmaz’ın tebligatının iade edildiğini kaydetti.

Sanık Turan’ın avukatı Şeref Dede, tanık Burak Yılmaz’ın Fransa’da bir takımda forma giydiğini ve ekim ayında milli takıma seçilmesi halinde Türkiye’ye geldiğinde adliyede hazır bulunabileceğini belirterek, adresini ve tanığın hazır bulunması için süre istedi.

Müdahale eden Özlem Ada Şahin’in avukatı Bahar Balaban, tanık Onur Ürkmez için uyarı istedi.

Mahkeme, sanık avukatlarının duruşmaya tanık Burak Yılmaz’ı hazırlamaları ve bu mümkün olmadığı takdirde yurt dışı adresini bildirmeleri için tanık Onur Ürkmez hakkında cebri tutuklama kararı verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

DÜŞÜN ARKA PLANI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın iddianamesinde, yaşları 3, 3 ay ile 12 arasında değişen müşteki ve sanık Arda Turan, “cinsel taciz, kasten kemiğe zarar vermek, korkuya neden olabilecek silahla ateş etmek” ile suçlandı. “Korku veya Panik ile İzinsiz Silah Taşıma ve bulundurma.” Başvurucu ve sanık Berkay Şahin’in “hakaret” suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması için dava açıldı.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi 11 Eylül 2019’da davayı kapatmış ve sanık Berkay Şahin’in Arda Turan’a hakaret suçunun kasten yaralama suçuna karşılık olarak işlenmesi nedeniyle bu suçtan mahkum edilemeyeceğine hükmetmiştir.

Mahkeme, sanık Arda Turan’ı “cinsel tacizden”, “ruhsatsız silah taşımaktan” 10 ay, “korku, korku veya panik yaratmak amacıyla silahla ateş etmekten” 10 ay ve “kasıtlı ihlal”den 1 yıl 15 gün beraatine karar verdi. . Toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Sanık Turan hiçbir zaman kasıtlı bir suçtan hüküm giymemiş olduğundan mahkeme, verilen cezaların bireysel cezalarının infazının ertelenmesine karar verdi.

İstanbul Bölge Mahkemesi 25. Ceza Dairesi, Turan Bölge Mahkemesi’nin “cinsel taciz” suçundan verdiği beraat kararını bozdu.

Kararda, olay günü sanıkların yanında bulunan ve soruşturma aşamasında dinlenen futbolcular Burak Yılmaz ve Onur Ürkmez’in ifadelerinin yargılama sırasında yapılmadığı ve kararın eksik araştırma ile verildiği belirtildi.

Arda Turan’ın “Cinsel Taciz” Suçunda öngörülen cezanın 3 aydan 2 yıla kadar hapis ve adli para cezası olduğu hatırlatılarak, “basit yargı sürecini” yeniden değerlendirebilmek için eylemin geri alınması gerektiğine karar verildi ve temyiz başvurusu yapıldı. uygun görüldü.

Bozma kararıyla ulaşılan mahkeme, “cinsel taciz” suçundan yeniden yargılanan ilk davada futbolcu Burak Yılmaz ve Onur Ürkmez’in tanık olarak dinlenmesine karar verdi.


  • arka arkaya durmak
  • Berkay
  • Özlem Adası Falke
  • Burak Yılmaz
  • dergi
  • durum
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK