Bülent Serttaş’tan Japon turiste ziyaret

Bülent Serttaş’tan Japon turiste ziyaret

29
0
PAYLAŞ

Bülent Serttaş'tan Japon Turist Ziyareti

Ünlü sanatçı Bülent Serttaş, Elazığ’da DB isimli bir kişi tarafından bacağından bıçaklanan Japon turisti ziyaret etti.

Bülent Serttaş, 12 yıl önce Japonya’dan bisikletiyle dünya turuna çıktığı Elazığ’da DB isimli kişi tarafından bıçaklanarak öldürülen Japon turist Shogan Kameda’yı ziyaret etti ve Muş’u Türkiye’de takip etti.

Kameda’ya Japonca “Geçmiş olsun kardeşim” şeklinde çiçek takdim eden Serttaş, Kameda’dan Türkiye ve Elazığ adına özür diledi. Serttaş ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Elazığ ve Elazığ öyle değil. Adresi Elazığ’a sorarsanız, tarif etmiyorlar, kapıyı kilitleyip adrese getiriyorlar sanırım. O kadar çok iyi arkadaşım var ki, yapıyorlar.” Can. Elazığ’dan bahsetmeyi bitirmedim ama abimizin başına gelenler beni gerçekten üzdü Elazığ ve Elazığlıya “İyi bir durum değil ama bunun bir tesadüf olduğunu şiddetle söylüyorum. Elazığ hata yapmaz, yaptıysa da yaptı. “Hata. Hayırlı olmasını dilerim. Umarım kalbindeki ve kalbindeki Elazığ sevgisi böyle güzel devam eder.”

Shogan Kameda ise, “İnsanlar çok iyiler. Benimle yürekten ilgileniyorlar, yardım ediyorlar… Burada kendimi evim gibi çok rahat hissediyorum. O her zaman Bugün erkek arkadaşım beni cezbetti. Çok rahat, yavaş, dikkatli bir şekilde yaptı. Japon Konsolosluğu bana yardım etti. Babamı arayıp telefon etti” dedi.


  • yemyeşil serttaşlar
  • şogan kameda
  • Bülent Serttaş Şogan Kameda
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK