Bu hafta 5’i yerli 9 film vizyonda

Bu hafta 5’i yerli 9 film vizyonda

61
0
PAYLAŞ

Vizyonda bu hafta 5 yerli olmak üzere 9 film var.

Bu haftadan itibaren 5’i yerli 4’ü yabancı 9 film Türkiye’de sinemalarda seyirciyle buluşacak.

Sinemalarda hareket devam ediyor. Bu hafta Türkiye’de 5’i Türkiye’den olmak üzere 9 film vizyona girecek. Usta yönetmen, senarist ve yapımcı Mesut Uçan’ın yeni filmi ‘Süveyda’ yarın seyirciyle buluşacak.

SUVEYDA

“Bay Reis”, “Kavanozdaki Adam”, “Kelebekler Hep Uçar”, “Yalnız Değilsin”, “Phoenix” ve “Aşk Kuşun Kanadında” gibi önemli yapımlara imza atan yönetmenin, 15 yıl sonra ortaya çıkar. bir çocuğun hikayesine odaklanır.

Hafız olmaya can atan Hadim karakterini canlandıran Necip Fazıl Belge’ye; Tiyatro ve dizi oyuncuları Fatih Küçük, Yusuf Duru, Mehmet Kefli, Sıla Naz Akça, Seda Kement Aydın, Kıvılcım Kaya, Hülya Akyol, Mehmet Fatih Yıldız ve Ahmet Şahin’e eşlik edecek.

ELLİ HARF

Emir Khalilzadeh, Gizem Karaca Ekmekçi, İlker Kızmaz, Tekin Temel, İlhan Şeşen ve Derya Alabora’nın oynadığı “Elli Sözün Harfleri” filmini yönetti.

Biyografi filmi; 27 Mayıs darbesinden sonra Yassıada’ya gönderilen dönemin Bayındırlık Bakanı Ahmet Tevfik İleri’nin hikayesine odaklanıyor.

İNSANLAR BÖLÜNMÜŞ

Burcu Biricik, Pınar Deniz, Aras Aydın, Başak Daşman ve Erdem Akakçe’nin yer aldığı “İnsanlar İkiye Ayrılıyor”; Ceren’le yolları kesişen bankaların çeşitli nedenlerle takip edemediği borçları alıp tahsil etmeyi kendisine görev edinmiş bir şirkette çalışan Duygu ve Bahadır’ın değişen hikayelerini anlatıyor.

Sebastian Weber, Tunç Şahin’in drama prodüksiyonunun kameramanlığını yaptı.

BATURALP

Yönetmen koltuğunda Gökhan Aksu oturuyor; Gürkan Arıkboğa, Yakup Yavru, Erdem Çömlek ve Oğuz Serin’in yer aldığı yerli komedi “Baturalp”; Yakın arkadaşıyla kahve dükkanı işleten bir adamın bir mahalle çatışmasıyla çarpışmasıyla ortaya çıkan olaylar etrafında dönüyor.

SIR-VERSE: ÖLÜ DOĞDU

Günay Günaydın’ın yönettiği; Efsun Akkurt, Sebahat Adalar, Betül Ceyhan, Şehnaz Dilan ve Ceysu Yetkin’in rol aldığı yerel korku filmi “Sir-Ayet: Ölü Doğan”; Beş yıl önce kaybettiği annesini hayal etmeye başlayan genç bir kızın yaşadıklarını konu alıyor.

SESSİZ SULAR

Tom McCarthy’nin yönettiği; Matt Damon, Abigail Breslin, Camille Cottin, Deanna Dunagan ve Robert Peters’ın yer aldığı “Still Water” Türk seyircisiyle buluşuyor.

Oscar ödüllü Amerikalı aktör Matt Damon’ın başrolde olduğu film, Marsilya’da eğitim gören kızları Allison’ın iddia ettiği gibi bir cinayet şüphelisi olarak tutuklanmasının ardından kızını hapisten çıkarmak için Fransa’ya giden bir babanın hikayesini anlatıyor. hiçbir taahhütte bulunmadı.

UÇUŞ KAYDEDİCİ

Pierre Niney, Lou de Laage, Andre Dussollier ve Olivier Rabourdin ile birlikte “Kara Kutu” gerilim filmi adayı.

Yann Gozlan’ın yönettiği film, yeni bir uçağın karıştığı ölümcül bir kazanın ardındaki gizemi ortaya çıkarmaya çalışan genç ve yetenekli bir kara kutu analistinin hayatına odaklanıyor.

EN ÇOK SATAN KİTAP

Lina Roessler’in yönettiği “En Çok Satanlar”; Babasının butik yayıncısını devralan bir kadın, o zamanlar yayıncıyı ünlü yapan ve şimdi inzivada yaşayan yazar Harris Shaw’ın onlara sözleşmeli bir kitap borçlu olduğunu keşfettiğinde neler olduğunu anlatıyor.

Anthony Grieco tarafından yazılan filmin başrollerinde Aubrey Plaza, Cary Elwes, Michael Caine, Scott Speedman ve Ellen Wong yer alıyor.

İLE BİRLİKTE

Brandon Christensen’in Keegan Connor Tracy, Jett Klyne, Sean Rogerson, Sara Canning ve Stephen McHattie’nin oynadığı korku filmi “Z”; 8 yaşındaki oğullarının hayali arkadaşının musallat olduğu bir ailenin heyecan verici hikayesini anlatıyor.


  • sinemadaki filmler
  • gelecek filmler 2021
  • İnsanlar film paylaşır
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK