Ayşegül Çınar ile erkek arkadaşı Furkan Çalıkoğlu’nun devam eden davaları ağır ceza...

Ayşegül Çınar ile erkek arkadaşı Furkan Çalıkoğlu’nun devam eden davaları ağır ceza mahkemesinde görülecek

34
0
PAYLAŞ

Ayşegül Çınar ve arkadaşı Furkan Çalıkoğlu'nun devam eden davaları Yargıtay'da görülüyor.

Oyuncu Ayşegül nar ve arkadaşı Furkan Çalıkoğlu’nun Beyoğlu’nda aralarında çıkan anlaşmazlık nedeniyle açtığı dava Yargıtay’da görülüyor.

İstanbul Beyoğlu’nda geçtiğimiz aylarda bir otel restoranında çıkan arbedeyle ilgili olarak tutuklanan oyuncu Ayşegül Çınar ve arkadaşı Furkan Çalıkoğlu’nun “sorumluya hakaret” ve “direnme, görevi yerine getirmeme” suçlamasıyla yargılandığı dosya. Uymak “, ağır ceza mahkemeye gönderilen görevsizlik kararı ile karşılaştırıldı.

52. duruşmada tutuklu sanık Furkan Çalıkoğlu cezaevinin sesli ve görüntülü bilgi sistemini (SEGBİS) kullanıyordu.

Duruşmada ifade veren davacı Nebi Can Bozyiğit, restoranda aşçı olarak çalıştığını söyledi ve olayı davalı Çalıkoğlu’nun başlattığını iddia etti.

Sanık kiminle kavga ettiğini bilmediğini söyleyen Bozyiğit, “Sanık bana birini sordu, anlamadığım için yüzüne baktım. Sonra yanağıma vurdu ve kaçmaya başladım” dedi. . Servis asansörüne bindim ve o da benimle birlikte bindi. Elinde iki bıçak vardı. Beni kolumdan bıçakladı ve beni korudu. “Denedim. Çığlık atmaya başladım. Elindeki bıçağı gösterip boğazımı keseceğini söyledi. Ayşegül Çınar bizi görünce Çalıkoğlu’na müdahale etti. Müdahale etmeseydi boğazımı kesecekti asansörden kaçtım. ve başka bir yere saklandım. Çalıkoğlu’ndan şikayetçiyim.” aranan.

Başvuranlardan polis memuru VK, olay yerine giderek bir ipucu bulduğunu ve sanığın küfürler attığını ve yere bir şeyler fırlattığını gördüğünü söyledi.

VK, Çalıkoğlu’nu uyardıklarını ancak saldırmaya devam ettiğini belirterek, “Bundan sonra sanık polisin cebinden silahı çıkarıp bizi vurdu. Onu hiçbir şekilde vurmadık ve silahın üstüne atlayarak onları elinden almaya çalıştık. Polis olarak 8-9 kişiydik. Silah bizdeydi. “Elinden alıp karakola kelepçeledik. Orada hakaret ve hakaret içeren sözler sarf etti. Dosyasında zaten var. Sanıktan şikayetçiyim.” dedi.

Sanık Çalıkoğlu’nun avukatı ise müvekkilinin mağdur olduğunu ileri sürerek, “Müvekkil restoranda otururken kafasına şişe çarptı. Daha önce şok olay yerinde herhangi bir çatışma yaşanmamış ve aşağıdaki olaylar meydana gelmiştir. Büyük bir ‘haksız provokasyon’ vardı. “Müvekkilimin vücudunda çok ağır yaralar var. Bu konuda da suç duyurusunda bulunduk. Müvekkilim bıçakları kendi isteğiyle iade etti, direnmedi. 70 gündür tutuklu, tahliyesini ve beraatini talep ediyoruz. ” kullanılan cümleler.

Sanık Çalıkoğlu da beraatini ve tahliyesini talep etti.

İfadesine göre mahkeme, sanığın eylemini “kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçu olarak değerlendirerek dosyanın görevsizlik kararıyla Yargıtay’a gönderilmesine ve Çalıkoğlu’nun tutukluluğunun devamına karar verdi.

İDDİASI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, 4 polis memuru, 2 korucu ve restoran sahibi ve çalışanının da aralarında bulunduğu 14 kişinin “şikayetçi” olarak katıldığı iddianamede, Karaköy Bankalar’da bir otelin restoranında çıkan kavga anlatılıyor. Cadde’de Haziran ayında meydana gelen olay, başvuranlardan bazılarının yaralanmasına neden olmuştur.

İddianamede oyuncu Ayşegül Çınar’a “görevliye hakaret” ve “görevini yapmamakta direnme” 1 yıl 10 ay ila 6 yıl, arkadaşı Furkan Çalıkoğlu ise “görevliye hakaret” suçlamasıyla dava açıldı. Sanık “,” silahla tehdit, “görevi reddetmiş.” “Mücadeleye direnme”, “Mala zarar verme” ve “Silahla yaralama” suçlarından 3 yıl 11 aydan 16 yıl 1 aya kadar hapis cezası isteniyor.


  • Ayşegül çınar
  • Furkan Çalıkoğlu
  • İstanbul 52. Asliye Ceza Mahkemesi
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK