Yemin eden komandolar göreve hazır

Yemin eden komandolar göreve hazır

43
0
PAYLAŞ

Yeminli komutlar harekete hazır

Foça Jandarma Komando Terörle Mücadele Harekat Okul Komutanlığı’nın 32 yaşındaki kursiyerlerinin yemin töreniyle İzmir renklendi. Kursu tamamlayan 1010 jandarma uzmanı Erbaş Komando yemin etti.

Yeni Foça Jandarma Komando Terörle Mücadele Harekat Okulu Komutanlığı’nın “32. Dönem Jandarma Uzman Özel Özel Komando Temel Kursu”nu tamamlayan 1010 kursiyer yemin etti.

AA’da yer alan habere göre; İzmir’in Foça ilçesindeki okulda, sosyal olaylara tepki, muharebe, harita ve silah becerileri, patlayıcı, tuzak ve atış konularında 24 hafta eğitim gören Astsubaylar için yemin töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, komuta uzmanları katılımcıların huzurunda yemin etti.

Kursu birincilikle tamamlayan Astsubayın yaş günlüğüne plaket almasının ardından, jandarma Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, dereceye girenlere bitirme ve performans belgelerini takdim etti.

Korgeneral Çitil, kursiyerlere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in selamlarını ve tebriklerini getirdi.

mezunlara yeni görevlerinde başarılar dileyen itil, “Geçmişten bugüne bu genç meslektaşlarım, çalışanlarımız gibi, başta teröristlerle mücadele olmak üzere tüm suç örgütlerine karşı başarılı çalışmalarıyla destanlar yazmışlardır. milletimizin gönlünde taht kurmuş, jandarma birliklerinin komutasında hizmet vermiş ve görevlerine devam etmektedir. Yapmadığınız bölge sizin değildir.’ İlkesi ile mukaddes evimizin her santiminde vatandaşlarımıza gece gündüz daha görünür ve ulaşılabilir olacaktır.

Okul komutanı Jandarma Albay Ahmet Çetin, eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlerden 863’ünün Jandarma Genel Komutanlığı’nın çeşitli birimlerinde, 147’sinin ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapmaya hak kazandığını söyledi.

etin askerlerin ailelerini tebrik ederek kursiyerlere tavsiyelerde bulundu.

NEFES KESİCİ GÖSTERİLER

Daha sonra komutanlığın öğretmenleri ve kursiyerleri göğüs göğüse dövüş teknikleri ve paraşütle iniş gösterdiler.

Ardından Türk bayrağını açan komandolar, katılımcılardan alkış aldı.

Namazın ardından jandarma yeniçeri birliğinin ortaya çıkışı ve törenin geçit töreni ile program sona erdi. Bu arada helikopterle gerçekleştirilen “Üzüm Yığını” gösterisi ilgiyle izlendi.

AİLE GURURU

Törende Türkiye’nin farklı illerinden aileler duygulu anlar yaşadı.

Kahramanmaraşlı ağabeyi için ailesiyle birlikte gelen ve görüşmede gözyaşlarını tutamayan Neşe Keskin, AA muhabirine şunları söyledi: “Ülkeye ve millete hayırlı olsun. Çok özel bir durum Allah herkese böyle bir an nasip etsin. Çok gururluyuz. O an için yaklaşık 1200 kilometre yol gittik, “Bu duyguyu tarif edemem, çok mutluyum.” aranan.

Bebeğiyle görüşen Çavuş Mehmet Kutayhan Karamanoğlu, “Oğlumu en son 6 ay önce gördüm, 4 aylıktı. Onunla tekrar burada karşılaşmak harika bir duygu. Çok gururluyuz.” cümleleri kullanıldı.

Törene Foça Kaymakamı Ali Çetin ile Foça Jandarma Komutanlığı Eğitim Komutanı Tuğgeneral Halil Şen ve asker aileleri katıldı.


  • jandarma komutanı
  • Odak
  • Uzman Çavuş
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK