Türk kadınına vurulan zinciri savundu! CHP’den pişkin savunma

Türk kadınına vurulan zinciri savundu! CHP’den pişkin savunma

11
0
PAYLAŞ

Türk kadınına zincirleme darbeyi savundu!  CHP'den sert savunma

Siyah peçeli genç kızın skandal görüntülerini savunan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, 99. yıl kutlamalarında siyasi bir algı oluşturdu.

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir’de Kurtuluş Günü kutlamaları sırasında siyah çarşaf giyen ve zincire vuran genç kızın skandal görüntülerini savundu.

Sabah haberlerinde Edremit’in kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla kurtuluş kutlamaları düzenlendi. Gösteriler sırasında Türk kadınını temsil eden bir genç kıza siyah çarşaf giydiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), genç kızı zincire vurarak Türk kadınlarına ciddi hakaret görüntülerine neden oldu.

Skandalın ardından Türk kadınlarının zincire vurulmadığını ve tarihin hiçbir döneminde kurşuna dizilmediklerini hatırlatarak tepki geldi. Çığ gibi tepkilerin ardından gösteriyi düzenleyen dernek üyeleri hakkında soruşturma başlatıldı ve Kaymakam Edremit Turgay Ünsal merkeze getirildi.

CHP’NİN PİŞKİN SAVUNMASI

Özellikle kadınlar arasında tepkilere neden olan görüntülere yorum yapan CHP Balıkesir Genel Başkanı Serkan Sarı, bunun bir siyasi bilinçlendirme operasyonu olduğunu söyledi.

Türk kadınına yapılan hakareti görmezden gelen Sarı, skandal bir açıklama daha yaptı: “AK Parti hükümeti Balıkesir’in Kurtuluş Bayramı kutlamalarına gölge düşürmeye çalıştı.”

“GÖRÜNTÜLENEN ÇEKİMLER REFERANS EDİLDİ”

CHP’li Sarı, bunun bir sahneleme olduğunu savundu: “Kurtuluş gösterilerinde siyah çarşaf ve zincir kullanılan gösteriye tepkiler haksızdır. Bu olaya siyasi bir anlam yüklemeye çalıştılar. Bir algı oluşturmaya çalıştınız. Ama bir üretim var.”


  • Zincir Türk kadınına çarptı
  • CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı
  • Türk kadınına hakaret.
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK