Türk doktorların yeni yöntemi devrede! Avrupa’da yayınlanıp literatüre girdi

Türk doktorların yeni yöntemi devrede! Avrupa’da yayınlanıp literatüre girdi

41
0
PAYLAŞ

Türk doktorların yeni devrede!  Avrupa'da yayınlanıp edebiyat girdisi

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz ile yetiştirilmek üzere yetiştirilmek üzere kalpten yetiştirilmekten yetiştirilebilir.

Romatizmal kalp hastalıklarının en sık rastlandığı coğrafyalardan olan Türkiye’de, kesinlik triküspit adı verilen bölümdeki savaşı çok kapsamlıydı. Hastalar çoğu zaman tam edilemediği için tekrar ameliyat olmak zorunda kalmak ve yapay tasarımlarla ile yaşamak zorunda kalıyordu. Türk cerrahlar, bu hasta grubuyla ilgili bakım için “zorunluluk” yeni bir yöntem.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz Köksal ve artık herkes tarafından geliştirilebilir bu yeni teknik sayesinde kapak da yapılabilir ve hasta, ömür boyu ameliyat riskinden kurtuluyor. Avrupa’nın en önemli verilerinin belgelenmesiyle ilgili belgeler.

Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz Köksal ve ekibi, yeni bir kalp tamir aracı geliştirerek literatüre girdi. Yeni Yentem Sayesindark Artık Romatiusmal Hastalıklar Gibi Çeşitli Nedenlerle Oluşan Kalp Yetmında Tekrar Eden Ameliyatlar, Ya da Biyolojik Kalp Kapağı Gibi Bir Ayağının Sürekli Doctorda Olmasını Gerektirecek Durumlara Gerek Kalmıyor. Hasta triküspit, hayatını yaşamakta olan bir kişi hakkında. Profesör Doktor. Köksal’ın 30’a yakın hasta serisinde”de çok başarılı sonuçları elde edilen yeni yöntem, Avrupa’nın saygın dergilerinden “Uluslararası Kalp ve Damar Cerrahisi Dergisi” de yayınlandı. Profesör Doktor. Köksal, kalp ameliyatlarının yaklaşık dörtte birine bu yöntemin kullanabileceğini söyledi.

“AMELİYAT ETSEK DE BU HASTALAR TAM TEDAVİ OLAMIYORDU”

Kalpte bulunan dört kapak ikisi olan mitral hastalıklarının ve yoltanne işaret eden Prof. Dr. Köksal kalp eğitimine götüren bu konuda ayrıntılı bilgi edindirin. Şu ana Kadar triküspit kapak probleminden mustariptir. ya oraya bir halka çıkarıyor, ya olarak bir dikişle çerçeveleyebilecek durumda kalıyorduk. Ama zamanla ki yetmiyor.

“BU TEKNİĞİ ‘ZORUNLULUKTAN’ BULDUK”

Kapak bakımının halledilmesine yardımcı olacak Dr. Köksal, “Hayati RISKI YÜZDE 20-30’Larda, Ciddi Bir Oilüm RISKI Var. Ayrıca Yapay Kalp Takıldıgında Enfeksiyon RISKI Var. Biyolojik Kapak Takarsanız, Bunun Da Bir Ömrü Var. yeniden değiştirilmek zorunda kalınıyor) Biz Türkiye’de romatizmal kapak hastalıklarıyla o kadar çok karşılaşıyoruz ki, belki Avrupa’dan daha bu zor hasta grubu ile karşılaşıp ilgileniyoruz. Biz bu tekniklerle mevcuttan mevcut.

KALBİ DURDURMADAN, GÖĞSÜ AÇMADAN, KÜÇÜK BİR KESİDEN TAMİR

Türk cerrahların “trik tamiri”nin en önemli işlemlerinizi durdurmaktan, göğüs kafesini açmadan, meme başından küçük bir kesiyle pişirmeden. Profesör Doktor. Köksal, Bunun Da Ameliyat RISKINI Minimuma İndirdiğini Kaydederek Sözlerini Şötyle Noktaladı: “BU, HASALAR İçin Konforlu Bir Şey. Kalbi Durdurladan Yapıyoruz, Riskleri 10’da 1’e Kadar Azaltıyoruz. Koltuk Altından Yapıyoruz, Hasta İçin Daha Kozmetik Bizim Bir Sonuç Oluyor. olarak iki taneylemiz var;.. bir hastaları yaşatmak, daha iyimak, sonra da hastaları bu ameliyattan daha fazla kişiyi yaşatmak için değil, bu yöntemle bu yöntemle bu kullanıcıyı daha fazla kısıtlamak için kullanabilirsiniz. standart işiyle kontrol etmek için çok ideal. Çok başarılı sonuçlar aldık. Yeni bir yöntem için de ufuk açabileceği konusunda bir fikir üretip yayınlam yayınlam aya karar verdik. Yurtdışında çok saygın bir dergiden teveccüh aldı ve kabul edildi.”


  • kalp büyütme
  • bülbül
  • avrupa
  • dergi
  • edebiyat
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK