Turizm zenginliğine Çatalhöyük dopingi

Turizm zenginliğine Çatalhöyük dopingi

38
0
PAYLAŞ

atalhöyük turist servetine doping

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla Çatalhöyük Tanıtma ve Karşılama Merkezi’nin temeli atıldı. Bakan Ersoy, merkezin kentin turizm zenginliğine yeni bir güç katacağını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da “Konya’yı turizm kenti yapacağız” dedi. aranan.

Konya Kent Konseyi tarafından yapılacak olan Çatalhöyük Tanıtma ve Karşılama Merkezi’nin temeli atıldı. Konya Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, bin yıllık tarihi ile kadim ve görkemli bir geçmişe sahip olan Konya’nın bu anlamda tüm dünyada özel bir öneme sahip olduğunu söyledi. Başkan Altay, “Konya’nın bir tarım ve sanayi kenti olduğu kadar turizm kenti olması için de büyük çaba sarf ediyoruz. Sayın Bakanımıza Konya’nın kültür ve turizmine verdiği özel destekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“Reklam için kolları sıvadık”

Başkan Altay, Çatalhöyük’ten M.Ö. 9000 yılına uzanan tarihi ve bölgemizde turizmin gelişmesine kadar Çatalhöyük’ün dünyanın en önemli arkeolojik alanlarından biri ve insanlık tarihinin en eski yaşam alanı olduğunu vurguladı. Amacımız Çatalhöyük’ü her açıdan dünyanın en önemli cazibe merkezlerinden biri haline getirmektir.”

KEŞFEDİLDİ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çatalhöyük Tanıtma ve Karşılama Merkezi’nin Konya’nın turizm zenginliğine yeni bir değer ve güç katacağını söyledi.

2023’E KADAR SES GETİRİN

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, “Çatalhöyük, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde hak ettiği yeri almış, ülkemizin ve insanlığın en önemli arkeolojik hazinelerinden biridir. Çatalhöyük keşfiyle bir ilke imza attı. Efes, Hattuşa, Zeugma, Truva, Aslantepe ve daha niceleri paha biçilmez mücevherlerdir. “Mesela tüm Türkiye’ye yayılmış gibi. İşte Göbeklitepe, insanlık tarihindeki sıfır noktası olarak, medeniyetimize dair bilgi ve anlayışımızda yeni bir çağın kapısını araladı. Bakan Ersoy, 2023 yılına kadar Konya’nın sadece sanayisi ve tarımı ile değil, turizmi ile de çok ciddiyetle anılacağını ve dünyada ses getirecek bir şehir olacağını söyledi.


  • Konya İlçe
  • çatalhöyük
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı
  • Mehmet Nuri Ersoy
  • hayırlı olsun ibrahim altay
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK