Taksi şoförü olma yaşı 68’e çıkartıldı

Taksi şoförü olma yaşı 68’e çıkartıldı

34
0
PAYLAŞ

İstanbul’da ticari taksi şoförleri için yaş sınırı 65’ten 68’e çıkarıldı. İstanbul Taksici Zanaatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aksu, “65-68 yaş arası çalışmak isteyen herkesin her yıl psikoteknik raporu ve sağlık raporu düzenlenmesi gerekiyor” dedi. açıklamalarında yeni değişikliği duyurdu.

İstanbul’da yaklaşık 18 bin ticari taksiyle ilgili gelişme yaşandı. Bundan sonra, sürücü olma yaşı 65’ten 68’e yükseltildi.

Hürriyet’te yer alan habere göre, İstanbul Taksici Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, ticari taksilerde yeni gelişmeyi duyurdu.

Aksu, ticari taksi alma ve kullanma yaşının 65’ten 68’e çıktığını duyurdu. Ulaştırma Bakanlığı’nın genelgesi ile ticari taksi alma ve şoförlük yapma yaş sınırı 65’ten 68’e yükseltildi.

ÇALIŞMAK İSTEYENLER RAPORU ALACAK

Ticari takside çalışmak isteyen 65-68 yaş arası sürücüler, her yıl psikoteknik rapor ve sağlık raporu alarak ticari taksi kullanabilirler.

69 YAŞINDAN YAŞINDAKİLER KULLANAMAZ

69 yaşın üzerindeki kişilerin ticari taksi kullanmasına izin verilmez. Genelge kapsamında 69 yaşını doldurmamış hiç kimsenin sürücü olamayacağı belirlendi.

İTEO Başkanı Aksu’nun mesajı şöyle:

“Değerli Meslektaşlarım, 65 yaş ticari taksi kullanma ve taksi alma yaşı 68 olarak değiştirilmiştir. 69 yaşını doldurmuş kişiler bu genelgeden yararlanamaz. Her yıl psikoteknik raporu ve sağlık belgesi alınız. Bu talepten dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza esnaflarımız adına teşekkür ederiz. Hayırlı olsun.”


  • ticari taksi
  • Taksiler için yaş sınırı
  • istanbul taksici odası
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK