“Şikede kumpas” davasında yeni gelişme… Cemalettin Mutlu, tutuklandı

“Şikede kumpas” davasında yeni gelişme… Cemalettin Mutlu, tutuklandı

42
0
PAYLAŞ

Şike Komplo Davasında Yeni Gelişmeler... Cemalettin Mutlu tutuklandı

FETÖ’nün hukuki yapısı nedeniyle aranan ve “Şikayet komplosu” davasında şüpheli olan Cemalettin Mutlu ve kardeşi Veli Mutlu tutuklandı.

FETÖ’nün hukuki yapısına ilişkin soruşturma kapsamında Eyüpsultan’da gıyabında bir evde yakalanan ve ‘şike komplosu’ davasının firari zanlıları Cemalettin Mutlu ve kardeşi Veli Mutlu tutuklandı.

AA raporuna göre Kaçak FETÖ mensuplarına yönelik tutuklama çalışmaları kapsamında kaçak avukat Cemalettin Mutlu ve kardeşi Veli Mutlu, Eyüpsultan’da gıyabi bir evde çalışırken yakalandı.

Adres arandığında çok sayıda kurumsal belge ve dijital materyale el konuldu.

Şike davasının firari zanlısı Cemalettin Mutlu, aralarında Mutlu Ekizoğlu, Nazmi Ardıç, Ömer Kurtaöse ve Ömer’in de bulunduğu FETÖ’cüler tarafından “Askeri casusluk, fuhuş ve gasp, Poyrazköy, amirallerin öldürülmesi” gibi komplo soruşturmalarında yer aldı. Kurtan Ergüder İlişkiye girdiği polislerin birçoğunun zaman zaman avukat olduğu tespit edildi.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında dava açılan Veli Mutlu’nun FETÖ’nün mevcut yapısı içinde halen öğrenci faaliyetlerinden sorumlu olduğu belirlendi.

Adliyede tutuklanan avukat Cemalettin Mutlu ve kardeşi Veli Mutlu, işlemlerinin ardından karakola sevk edildi.


  • Maç sabitleme kaliperi
  • Eyüpsultan
  • Cemalettin Mutlu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK