Rumlar’dan büyük skandal: Atatürk’ün olduğu sayfaları yırttılar!

Rumlar’dan büyük skandal: Atatürk’ün olduğu sayfaları yırttılar!

33
0
PAYLAŞ

Rumlar arasında büyük skandal: Atatürk ile sayfaları yırttılar!

Rum hükümeti Türkiye’ye yönelik hakaret ve saldırılarına bir yenisini ekledi. Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlere İngilizce kitabında Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili sayfaları yırtma talimatı verdi. Rumların skandal yaratan davranışına sert tepki gösteren Dışişleri Bakanlığı, “Bu çağdışı, düşmanca ve kabul edilemez tavrı şiddetle kınıyoruz” dedi. bir açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Kıbrıs Rum Yönetimi’ne (GCA) ortaokul öğretmenlerine, Geleceği Keşfet 3 Çalışma Kitabı ile kitaba başlamadan önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü içeren 36. sayfayı “yırtmalarını” talimatını veren bir genelge gönderdiği bildiriliyor. “lise öğrencileri için…

Sigmalive’den AA’nın haberine göre, Öğretmenlere “acil” vurgusu yapılarak elektronik ortamda gönderilen genelgede, “Türkiye’nin en büyük kahramanı” başlığıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile sanat dünyasının kahramanları olarak Frida Kahlo ve Diego Rivera yer aldı. yırtılacak.

Öğretmenler, bölünmesine karar verilen sitenin Atatürk’ün sosyal medya gruplarında işlem gördüğü bilgisini paylaşırken, Yunanistan Ortaokul Öğretmenler Sendikası (OELMEK) Başkanı Kostas Hacısavvas, Yunanistan Milli Eğitim Bakanı’ndan açıklama istedi.

Hacısavvas, “Önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’nda yapacağımız toplantıda, kararı gündeme getiren sebepleri netleştirmeye çalışacağız. Toplantımızla ilgili diğer ciddi konuların görüşüleceği toplantımızda da sorularını genelgeye ileteceğime dair meslektaşlarıma söz verdim.” ibaresi kullanıldı.

“SÜREKLİ OLARAK ÜSTÜN TUTUMUZ”

Rum okullarının ders kitaplarından Atatürk ile ilgili sayfanın yırtılması üzerine Dışişleri Bakanlığı yanıt verdi. Açıklamada, “Kıbrıs Rum hükümetinin bu çağdışı, düşmanca ve kabul edilemez tavrını şiddetle kınıyoruz.” söylendi.

Federal Dışişleri Bakanlığı şu açıklamayı yaptı:

“Kıbrıs Rum Hükümeti’nin (GKRY) cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan sayfanın okulda okutulan bir ders kitabından koparılması emri, Kıbrıs Rum hükümetinin çarpık zihniyetinin karşı çıktığı radikal seviyeyi göstermektedir. ülkemiz ve KKTC.

Kıbrıs Rum hükümetinin bu çağdışı, düşmanca ve kabul edilemez tutumunu şiddetle kınıyoruz.

Kıbrıs sorununu yıllardır iflasa mahkum eden Kıbrıs Rum hükümetinin bu son hamlesi, Kıbrıslı Türklerle sadece adadaki güç ve refahı paylaşmaya değil, birlikte yaşamaya da sabırlarının olmadığını gösteriyor.


  • Güney Kıbrıs İdaresi
  • Mustafa Kemal ATATÜRK
  • Roma Eğitim Bakanlığı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK