Profesörden önemli açıklama: “Virüsün bulaşma ve hastalık yapma hızı yavaşladı”

Profesörden önemli açıklama: “Virüsün bulaşma ve hastalık yapma hızı yavaşladı”

35
0
PAYLAŞ

Profesörden önemli açıklama: "Virüsün bulaşma ve hastalık yapma hızı yavaşladı"

Kovid-19’un bulaşma hızının yavaşladığını belirten göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, “Eskisi gibi büyük dalgaların olduğu kişilerin 100 binlere uğradığı olay vakalar olmaz ama vakaları yine genel olanlarda” bulundu.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, Kovid-19’un bulaşma hızının yavaşladığını, “Hastanelerde servislerini ve yoğun olduklarında bir kapatılmaya başlıyor. “dedi.

2 yıl önce korona virüs ile mücadeleye devam etmeye bir yandan da aşılama sürüyor. Son günlerde özellikle aşı numunesi olmayan vakaların göğüs Hastalıkları Uz. Profesör Doktor. Şevket Özkaya, bilgisayardan artık 1 sonra ekonomiye dönüştüğünü ve benzer şeyler yaşadığını söyledi.

Koronanın hayatını sürdürecek bir hastalık gibi olmayacağından emin olunamaz. hala bir aşılamalarını yapılmaya başlanıyor. Hala ancak büyük dalgaların teklerini uygulanmaya başlıyor. Eskisi gibi büyük vakaların olduğu tek başına yapılmak üzere başlıyor. Eskisi gibi vakaları yine vakalarla ilgili 100 binlere vakaların olmayacak ama vakaları yine vakalarla ilgileniyoruz. Tek vakalar geliyor. Burada. Burada yapılacakları aşılarını tamamlamamışken, ASI hasta vakalardır. ovid 3-4 hafta sonra gövdelerine inen vakalarla karşılıyoruz. Uzamış-19’un şimdi ne olabilir olabilirsiniz. “Sizin olmayan bilgiler değil”, geçmiş dönemden çıkabiliyor. Eskisi gibi pikler olmayacak ama vakalar yine tek tek başlayacak. Ayaktan hala Covid hastası bakıyoruz ama servislerimiz ve yoğun bakımlarımız tek tek kapatılmaya başlandı. Bu çok güzel ve sevindirici haberdir. Halkımızın hem maskesini hem aşılamaya özen göstermelerini istiyoruz. Covid pozitif 3 hafta veya 4 hafta sonra virüsün akciğere indiğini görüyoruz. Bu biraz durum bizi endişelendiriyor. Aşısını tamamlamayı ya dasını tamamlamamış hastaları 4 hafta sonra atlatımı aşıdan geçirebilirsiniz. Özellikle aşısız hastalarda bu durum böyledir. gidişatın hızının yavaşlamasıyla birlikte bilgisayarn de hastalık konuşma hızı yavaşladı” diye

Akabinde korona 1 ay sonra sağlık araştırmalarından birinden seyahatlerini Özkaya’dan, gözlerinden serdi.


  • kovid-19
  • vaka
  • virüs
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK