PKK iyice köşeye sıkıştı! ‘Yalanları artırın’ talimatı

PKK iyice köşeye sıkıştı! ‘Yalanları artırın’ talimatı

23
0
PAYLAŞ

PKK iyice köşeye sıkıştırılıyor!  'Yalanları Arttırın' talimatı

Terör örgütü PKK/PYD’ye yönelik başlatılan operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Örgütün yöneticilerinden Fehmi Atalay’ın, PKK’nın çöküşünü gizlemek için ülkedeki teröristlere “güvenlik güçlerine yönelik eylemleri gerçekçi olmayan ve abartılı bir şekilde üst birimlere aktarma” talimatı verdiği belirtildi.

Güvenlik güçlerinin başarılı ve kararlı nokta operasyonlarıyla PKK’ya ağır darbe indirmesi, terör örgütünün yönetim kadrosunda paniğe neden oldu. Örgütün yöneticilerinden Fehmi Atalay’ın, PKK’nın çöküşünü gizlemek için ülkedeki teröristlere “güvenlik güçlerine yönelik eylemleri gerçekçi olmayan ve abartılı bir şekilde üst birimlere aktarma” talimatı verdiği belirtildi.

DHA’dan gelen habere göre Güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK’yı ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede üslenen teröristleri etkisiz hale getirmek için aralıksız yürüttüğü operasyonlar kısa sürede sonuç verdi. Türkiye’nin yerli insansız hava aracı (İHA) ve silahlı insansız hava aracı (SİHA), “terörü kaynağında yok et” ilkesiyle başlatılan operasyonlara önemli katkı sağladı. Örgütün üst düzey birçok üyesi de dahil olmak üzere çok sayıda terörist, istihbarat noktası operasyonlarıyla etkisiz hale getirildi. Saklandıkları yerden çıkamayan örgüt mensupları, yaşadıkları ağır kayıpların ardından panik ve korku içinde Kandil’e tepkilerini artırdı.

ÇÖKÜMÜ SONLANDIRMAK İÇİN YENİ ÇÖZÜM

Güvenlik güçlerinin yurtiçi ve yurtdışındaki operasyonları nedeniyle aciz kalan terör örgütünün çöküşü durdurmak için yeni çözümler aradığı ortaya çıktı. Terör örgütü liderlerinin, etkisiz hale getirilme korkusuyla kırsal kesimdeki teröristlere moral ve motivasyon sağlamak amacıyla radyo ve televizyon kanalları aracılığıyla Kuzey Irak’ta gizlenen deliklerden ses kayıtları yayınladığı güvenlik güçlerince tespit edildi.

PKK yönetim kurulu üyelerinden Fehmi Atalay, terör örgütünün çöküşünü örtmek için kırsal kesimdeki teröristlere “gerçek dışı ve abartılı açıklamalarla güvenlik güçlerine yönelik eylemlerin üst birimlere taşınması” talimatı vermişti. Ancak şirket içi haberlerin doğru olmadığı, yakalanıp devrilen örgüt mensuplarının yaptığı açıklamalara da yansıdı.

“Kafamızı çıkaramıyoruz, NASIL HAREKET EDEBİLİRİZ?”

Operasyon sırasında teslim olan bir terörist, “Yönetimin yalanlarına artık kimse inanmıyor, rahat yerlerde oturup bizi ölüme gönderiyorlar, ‘eylem’ diyorlar, başımızı yerden kaldıramıyoruz, Sanki baskıyı kaldırmak için adımlar atmışız gibi haber yapıyoruz. Verdiğimiz bu raporu abartıyor ve başka bölgelerdeki teröristlere uyguluyor. Sonra biz bile şaşırıyoruz bu söylediklerimize.”

GERÇEKLEŞMEYEN EYLEMLERE BAŞLADINIZ

Her geçen yıl katılımı azalan ve mevcut teröristleri bile ellerinde tutamayan operasyonlarla köşeye sıkıştırılan terör örgütü, cephe olarak kullandığı örgüte bağlı grupların yapmadığı eylemleri de ele geçirmeye başladı. çaresizliğini ve çaresizliğini gizle. Terör örgütünün liderleri, kurguladıkları senaryoları ve gerçekleşmeyen eylemleri gerçekmiş gibi göstererek teröristleri aldatmaya ve teröristleri örgütün başarılı olduğuna inandırmaya devam ediyor.


  • Terör örgütü PKK’da panik
  • Terör örgütünün bölge yetkilileri
  • Terör örgütünün bölge yetkililerine talimat
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK