PCR denetimi başlıyor

PCR denetimi başlıyor

16
0
PAYLAŞ

PCR denetimi başlar

Vaka sayısının yüksek olduğu illerdeki pilot okullarda uygulanmaktadır. Rastgele PCR testleri ebeveyn onayı ile yapılır. Salgının gidişatını belirlemek için bugün okullarda rastgele PCR testleri başlıyor. Bakan Fahrettin Koca, asemptomatik vakaların yaygınlığının araştırıldığını belirterek, “Tarama sınırlı okulda veli onayı ile yapılıyor” dedi. aranan.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgın nedeniyle okulları artık kapatmak istemediklerini söylerken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların prevalansı belirlemek için PCR testi taramaları yaptığını söyledi. Bakan Koca, “Rastgele tarama yaparak virüsün toplumdaki yaygınlığını veya semptomsuz öğrencilerimizi görebileceğiz” dedi.

DENEYİMLİ EKİPLER İŞ BAŞINDA

Koca uygulamanın detaylarını paylaştı: “Asemptomatik vakaların yaygınlığını anlamak için sınırlı sayıda okulda yapılıyor. Velilerimiz önceden bilgilendirilir ve izinleri alınır. En deneyimli arkadaşlar onu çocuklarla buluşturacak. “Bu kapsamda vaka sayısının yüksek olduğu illerden numune alınması bekleniyor. Vaka sayısı yüksek illerde PCR testi için pilot okullar seçiliyor, ardından velilerden bir tane geliyor. PCR testi kabul edilen öğrenciden alınacaktır.

SONUÇLAR SİSTEME İŞLENİR

Rastgele bu uygulamada, testleri pozitif çıkan öğrenciler Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın takip ettiği prosedüre göre evde izole edilecek. İş bugün başlamalı.

VERİLERE GÖRE GÜVENLİ ORTAM

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül’de 81 ilde 57 bin 108 okulda yüz yüze eğitimin başladığını söyledi. Bu okullarda 850 bin derslik bulunduğunu ifade eden Özer, bunlardan sadece 198’inde yaşanan olaylar ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini açıklayarak, “Bu, şu andaki covid-19’daki en güvenli ortamın en güvenli olduğunu gösteriyor. -zaman “salgın ortamları okullardır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak en son kapatılacak yerler okullar olduğu için çoğumuz devam edeceğiz” dedi.

GEÇİŞLİ SINIFLAR İÇİN İSTİSNA

Özer, sınıfların aşırı kalabalık olması sorununa ilişkin olarak, “850.000 sınıfın %56’sındaki öğrenci sayısı 25’in altındadır. Bu sınıfların %18’inde öğrenci sayısı 26-30 arasındadır. Bu nedenle, aşırı kalabalık sınıflar istisnai bir durumdur. Tüm federal eyaletlerimizde aşırı kalabalık sınıflarla ilgili olarak ikili eğitime geçiş.


  • Sağlık Bakanı Fahrettin Koca
  • PCR testi
  • Eğitim Bakanlığı
  • okul
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK