“Palalı” operasyonunda dikkat çeken detay! Güzellik kraliçesi de kurban çıktı

“Palalı” operasyonunda dikkat çeken detay! Güzellik kraliçesi de kurban çıktı

29
0
PAYLAŞ

"Palalı" operasyonunda dikkat çeken detay!  Güzellik kraliçesi de kurban oldu

Türkiye tarafından “Palalı Sabri” olarak bilinen Sabri Çelebi’nin eski Afrika güzellik kraliçesini de tuzağa düşürdüğü ortaya çıktı.

Türkiye’de “Palalı Sabri” olarak bilinen Sabri Çelebi’nin bir fahişe çetesine liderlik ettiği öğrenildi. Gezi protestoları sırasında göstericilere pala ile saldıran Sabri Çelebi, bir süredir ABD’nin Miami kentinde yaşıyor.

Hürriyet’te yer alan habere göre 10 Eylül’de Çelebi ve ailesinin işyerlerine baskın düzenlendi. Gösterilen gerekçe, Çelebi’nin Faslı kadınlara eğlence mekanlarında fuhuş yapmakla suçlanmasıydı.

Saat 03.00 sıralarında düzenlenen baskınlarda aralarında Sabri Çelebi’nin 25 yaşındaki kardeşi Mehmet Emin Çelebi’nin de bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı. Beyoğlu’nda Çelebi ailesine ait Pera Opera Kulübü’ne düzenlenen baskında çoğu Faslı 45 kadın tutuklandı. Diğer iş yerlerine düzenlenen baskınlarda tutuklanan toplam 62 kadın, Pendik göçmen kaçakçılığı ve hudut kapısı şube binasına götürüldü.

“KADINLAR MÜŞTERİLERİMİZDİR”

Gözaltına alınan 6 zanlı önceki gün adliyeye sevk edildi. Savcılık 6 zanlının tutuklanmasını istedi. Savcılık ve sulh ceza hakimliğinde ifade veren Mehmet Emin Çelebi, kendilerine iftira atıldığını ve gözaltındaki kadınların müvekkilleri olduğunu iddia etti.

62 kadının çoğu Fas kökenli. 2015 yılında Afrika güzellik kraliçesi seçilen Fatima Zahra El Guiraa (24) Beyoğlu’nda Opera Clup Pera’ya düzenlenen baskında tutuklanan kadınlardan biri. Güzellik kraliçesinin avukatına “Türkiye’de yaşıyorum. Modellik yaparak para kazanıyorum. Bir kız arkadaşım var. Arkadaşım da bir iş adamı. Bu insanları tanımıyorum. Oraya eğlenmek için gittim. “

POLİS TUTUKLANDI

Üç kişi hakkında tutuklama kararı çıkmadan bir gün önce dikkatleri üzerine çeken tutuklamalar oldu. Sabri Çelebi’nin akrabalarını araştıran polislerden 5’i tutuklandı. Polis memurları, bir çete soruşturması kapsamında şüpheli bir Çinli adamın serbest bırakılması için karısından 100.000 dolar talep etmekle suçlanıyor. Tutuklanan polislerden Serkan Gül’ün Çelebiler’i araştıran polis ekibinin başında olduğu öğrenildi.

3 KİŞİ TUTUKLANDI

İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesi, Çelebi, Vedat Özbağ (47) ve Mahmut İlter’i (31) “suç örgütü kurmak ve insan ticareti yapmaktan” tutukladı. Ticaret sicili sahibi İlknur A., ​​taksiciler Engin A. ve Kenan T. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


  • Güzellik Kraliçesi Palalı Sabri
  • Palalı Sabri operasyonu
  • Güzellik kraliçesi Palali Sabri son dakika
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK