MSB: Gazilerimiz için inşa edilen Gazi Konuk Evi’ni bu yıl bitiriyoruz

MSB: Gazilerimiz için inşa edilen Gazi Konuk Evi’ni bu yıl bitiriyoruz

34
0
PAYLAŞ

MSB: Gazilerimiz için yapılan Gazi Konukevi'ni bu yıl bitiriyoruz.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Twitter hesabından yaptığı açıklamada, gaziler için inşa edilen Gazi Konukevi’nin bu yıl tamamlanacağını söyledi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), gaziler için birinci sınıf ve modern bir tasarımla inşa edilen Gazi Konukevi’nin bu yıl içinde tamamlanacağını duyurdu.

AA raporuna göre MSB’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, birçok alanda emektar projeler yapmaya devam ettikleri ifade edilerek, “Değerli gazilerimiz için önemli olduğuna inandığımız Gazi Konukevi Projesi’nin çalışmalarına bu yıl da devam ediyoruz. Gaziler, dünya standartlarında ve modern tasarımıyla. Bu yıl yapılan Gazi Konuk Evi’ni tamamlıyoruz.” İfadeler kullanıldı.

Açıklamada, 19 Eylül 2019’da inşaatına başlanan konukevinin Ankara Bilkent’te 129 oda, 750 on yıl, 3 kat ve kapalı ve açık eğitim sunan okçuluk poligonları ile inşa edildiği belirtildi.

Açıklamada, misafirhanenin kent ortamında doğal ürünlerin yetiştirilmesine olanak sağlayacak 200 kişi kapasiteli cami ve 54 hobi bahçesine sahip olacağı belirtildi.

Gölet’e de ev sahipliği yapacak olan Gazi Konukevi’nde kafeterya, sinema ve seminer odası da bulunacak. Ayrıca misafirhanenin iç bahçesi de katlanabilir olacaktır. Proje kapsamında gazilerimize yürüyüş ve bisiklet parkurları gibi çeşitli imkanlar sunuluyor. Sonunda gazilerimiz için Gazi Konukevi. 100’ü keklik, 50’si sülün ve 50’si beç tavuğu olmak üzere 200 kümes hayvanı kampüse salıverildi.”


  • Gazi misafirhanesi
  • Gaziler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK