MHP lideri Bahçeli’den Akşener’e “Fatih” göndermesi

MHP lideri Bahçeli’den Akşener’e “Fatih” göndermesi

48
0
PAYLAŞ

MHP lideri Bahçeli zu Akşener "fatih" göndermek

MHP patronu Bahçeli, İY partisi genel başkanı Meral Akşener’in BB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Fatih” ile kıyaslamasına atıfta bulundu. Bahçeli: “Siyasi çıkarları uğruna fethimizi, fatihimizi sıradanlaştırmaya çalışanlar, atalarımızın hatıralarını sulandıran çılgın insanlardır.” diye cevap verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından sert açıklamalarda bulundu.

Bahçeli mesajında ​​şu ifadeleri kullanıyor:

“Adil yargının, ahlaki hürriyetin, hikmetli hünerin ve muhakemenin, hayırsever ve egemen haysiyetle kristalleşmesi, Türk milletinin tarihe damgasını vurmasını sağlamış; Kader kaynağından beslenen inanç, inanç ve iradenin bayrağı kıtalara sahiptir.

Kıskanılacak geçmişimizin derinlikleri, devletin gücü ve atın cinsidir; Aynı zamanda güvenli, barışçıl ve açık fikirli bir ulusal birliğin ilhamı ve gücüdür. Türk milletinin müdahalesi ile asrın kilidi açılmış ve kutlu mücadele ile zorlu engeller aşılmıştır.

Kutsal atalarımız yaşadığımız vatanın topraklarına bereketli fidanlar dikmiş, birlik tohumları ekmiş, barış ve kardeşlik ruhunu aşılamıştır. Otlak; Dünyayı saran, küresel bir gücü mayalayan, fetih bilinciyle güçlenen tarihin bir yakutudur.

Öpüşen dedemiz Ertuğrul Gazi ve onun saygıdeğer torunları, Tekfur’un hesaplarıyla çevrili bir coğrafyaya asalet ve asil tavırlar getirmiş, zulmün zincirlerini kırmış, esaretin prangalarını kaldırmış, şefkat, merhamet ve adalet meşalesiyle insanlığı aydınlatmıştır.

Sadece kılıçlarla değil, cihat ve harp şerefiyle de silahlanan Türk milleti, Hayme Ana’nın dirayetiyle, Dursun Fakih’in duasıyla kale gibi gönülleri fethetti; Alplerin, azizlerin ve askerlerin dokunuşuyla horgörü silindi, hoşgörü arttı.

Söğüt ruhunda; Sabır var, strateji var, inanç var, atılganlık ve cesaret var ve pes etmeyen, taviz vermeyen, tereddüt etmeyen, bu ruha hakim olan bir mizaç var. Bu, 400 çadırlık bir prenslikten devasa bir dünya imparatorluğu yarattı.

Elbette geçmişimizle ne kadar övünsek de bu yeterli değildir. Kendini bilmek, kimliğimizi bilmek bilgeliğe sahip olmaktır; Tarihimizi, kültürümüzü ve medeniyet hazinemizi tanımak için kendinizi tanımalısınız. Kendini bilmek, kanımızın ve kaderimizin yol haritasını çizmektir.

Nesilden nesile aktarılan milli emanetlerin gizemine ulaşabilenler, yalana, iftiraya ve ihanete sırt çevirmiş seçkin şahsiyetlerdir. Siyasal kazanç uğruna fethimizi ve fatihimizi sıradanlaştırmaya çalışanlar, atalarımızın hatıralarını sulandıran delilerdir.

Tembel Bizans ve Haçlı hırslarını yaşatmak için giyinenler, Ötüken’in düşüncelerini susturmaya, Söğüt çığlığını bastırmaya çalışan bir avuç cahil ve umursamaz insandır. Küfür ve münafık diller ne derse desin, erdemli bedenlerde fatihin şanından eser yoktur.

Dün ulusun heybeti aşağılanmanın utancını yendi. Bugün tarih tekerrür edecek ve gözden düşenler kaybedecek. Ertuğrul Gazi’ye ve çocuklarına bu onurumuzdur. Bu, milli varlığımızı İstanbul’da ören fatihimize vefa borcumuzdur.

Bu toprakların her karışı şehitlerin kanıyla sulandı ve sonuç olarak toprak vatan oldu. Terörle mücadelede şehit olan kahraman evlatlarımız, milletimizin bekası ve güvenliği için minnet, minnet ve dua ile anacağımız hizmetler vermiştir.

Tarihin herhangi bir döneminde hurafelere, hainlere, katillere, küfürlere ve davetsiz misafirlere yönelik birçok saldırıya göğüs gererek şehit olmuş, özellikle bugün İdlib’de bulunan iki çocuğumuz şehit düşen yiğit yüreklere Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum, Yaşayan gazilerimize saygılarımı sunuyorum.

Dualarıyla bizlere destek olan, Anadolu-Türk birliğinin inşasına Söğüt’ün kalbinden rehberlik eden, ardından dünya devletine giden yolu inşa eden büyük ecdadımız Ertuğrul Gazi, Osman Gazi ve manevi önderlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. coşku ve inançla.

Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun. Cenab-ı Allah her birinden razı olsun.”


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK