Kılıçdaroğlu “Ağaç nedir?” sorusuna böyle yanıt verdi

Kılıçdaroğlu “Ağaç nedir?” sorusuna böyle yanıt verdi

36
0
PAYLAŞ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği kent ormanı ve hamamlıdere parkının ağaçlandırma programında yaptığı konuşmayla gündeme geldi. Kılıçdaroğlu’nun “Ağaç nedir?” Sorusuna verdiği yanıt sosyal medyada alay konusu oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi’nin kent ormanı ve hamamlı parkta ağaçlandırma çalışmaları kapsamında düzenlenen programa katıldı.

Kılıçdaroğlu, “Ağaç nedir?” diye kendi kendine sordu. Sorusuna verdiği yanıt sosyal medyada viral oldu. Konuşmasında aynı kelimeleri kopyalayarak tuhaf bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Ağaç kendi başına bir ağaç değildir. Ağaç aynı zamanda altına yatıp gökyüzünü izlediğimiz bir yerdir. Aynı zamanda güneş vurduğunda sığındığımız bir yerdir. Ağaç da ağaçtır, yerçekimi alır. başımıza elma düştüğünde Newton’daki yer.

Yani ağaç sadece bir ağaç değildir; Aslında ağaç hayatımızın bir parçasıdır. Bu yüzden bu ağaçların altında türküler ve türküler… Bazen bu ağaçların altında aşk yaşardık. Bu nedenle yeşil ve doğa hayatımızın bir parçasıdır. Çünkü biz zaten doğanın bir parçasıyız.

Bir ağacın altında gökyüzüne baktığımızda gökyüzünün sonsuzluğunu görüyoruz ve bu sonsuzlukta kaç sorumuz var? Ve bu soruları nasıl araştırabiliriz? Bazen bu soruların yanıtlarını nasıl alacağımızı merak ediyoruz.”


  • Kemal Kılıçdaroğlu
  • Çankaya mahallesi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK