Kamuya personel alımında yenilik: Tek tık’la başvuru

Kamuya personel alımında yenilik: Tek tık’la başvuru

53
0
PAYLAŞ

Kamu İşe Almada Yenilik: Tek Tıkla Uygulama

Kamu kurumlarına işe alım başvuruları artık e-devlet sistemi üzerinden tek tıkla yapılabiliyor.

Cumhurbaşkanlığı İK departmanı ile yapılan işbirliği sonucunda kamu istihdam hizmeti Kariyer Kapısı e-devlete entegre edilmiştir. Plan, kamu kurumlarına personel alımının tek elden sağlanmasıdır.

AA’da yer alan habere göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın görüşünde, e-devlet sistemi üzerinden verilen hizmetlerin her geçen gün arttığı belirtilirken, Cumhurbaşkanlığı ile yapılan çalışmalar sonucunda “Kariyer Kapısı”nın kullanılmaya başlandığı bildirildi. İnsan Kaynakları .

Bildiride, kamu kurumlarının işe alımlarının verilen hizmet sayesinde tek elden yapılması gerektiği belirtiliyor.

Açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı-İlkokullar Okullar Kayıt Servisi (e-Kayıt), Milli Savunma Bakanlığı-Şehit ve Gazi Yakınları Kira Yardımı ve İkmal İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Tapu Devir İşlemleri Hizmetine Bildirildi. e-devletten temin edilebileceğini söyledi.

E-Devlete yeni bir işlem ekleme çalışmalarının süratle devam edeceği vurgulanarak, su ve atıksu idarelerinin abonelik ve iptal başvuru hizmetlerinin yaygınlaştırılmasının beklendiği belirtildi.

Görüş, “Aracım Konsept Hizmeti” gibi belirli bir konuda birçok kurumun sunduklarını bir araya getirmenin tek bir lokasyondan erişilebilen konsept hizmet sayısını artırmaya yönelik olduğunu kaydetti ve çalışmaların yerel tarafından verilen hizmetleri daha da artırdığını bildirdi. hükümetler.

“YURTTAŞLAR E-DEVLET HİZMETLERİNE BÜYÜK DİKKAT ÇEKİYOR”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, teknolojinin gelişmesiyle birlikte e-devlet altyapısının da güçlendiğini söyledi.

Vatandaşların e-devlet hizmetlerine yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayan Karaismailoğlu, e-devlet kapısı üzerinden yapılan işlemlerle ilgili şunları kaydetti:

“Bu yılın 8 aylık döneminde e-Devlet kapısı -Listeleme ve SGK-SGK-Kayıt ve Hizmet-Listeleme/İşyeri-Unvan-Liste-Hizmetler üzerinden 5 milyar 514 milyon 941 bin 632 işlem yapıldı. “


  • arazi
  • kamu işe alım
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK