İstanbul’da kuvvetli sağanak ve fırtına çatıları uçurdu

İstanbul’da kuvvetli sağanak ve fırtına çatıları uçurdu

57
0
PAYLAŞ

İstanbul'da şiddetli yağmur ve fırtına çatıları yıktı

İstanbul’da etkili olan şiddetli sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Şehrin birçok noktasında ağaçlar devrildi ve bazı binaların çatıları uçtu.

İstanbul’da akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi.

AA raporuna göre Avrupa ve Anadolu yakasında birçok ilçede etkili olan şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle bazı ilçelerde ağaçlar devrildi, bazı binaların çatıları uçtu.

Anadolu Yakası’ndaki yağışlar, İstanbul Boğazı çevresinde ve kuzey kesimlerde etkili oldu. Yıldırım, fırtına sırasında gökyüzünü aydınlattı.

Fırtına nedeniyle Anadoluhisarı Mahallesi Körfez Caddesi’ne ağaç devrildi. Devrilen ağaç nedeniyle yol çift yönlü trafiğe kapatıldı. İtfaiye ekipleri ağacı sökmeye devam ediyor. Beykoz’da iş yerinde fırtına devam ediyor.

Avrupa Yakası’nda ise Mecidiyeköy ve çevresinde sağanak yağış etkili oldu. Sarıyer Poligon Mahallesi Aydınlar Caddesi’nde şiddetli yağmur ve dolu nedeniyle 3 katlı apartmanın çatısı patladı ve otomobil çarptı. Olay yerine polis, itfaiye ve ambulans sevk edildi.

Aracın yoldan çekilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Baltalimanı’nda kuvvetli rüzgar nedeniyle Sakıp Sabancı Caddesi’ne ağaç gövdesi parçası düştü. Yolda önlem alan trafik ekipleri, sürücüleri farklı güzergâhlara yönlendirdi. Yoldaki odun parçalarının kaldırılmasının ardından yol trafiğe açıldı.

Habibler’de şiddetli fırtınanın etkisiyle bazı ev ve ahırların çatıları uçtu.

SİLİVRİ’DE OLDU

Fırtınanın etkili olduğu Silivri’de dolu yağışı görüldü. Şiddetli rüzgar nedeniyle bazı bölgelerde ağaçlar devrildi. Yolçatı ilçesinde saman balyalarına yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangında 30 balya yandı.

Yağış nedeniyle şehrin birçok noktasında trafik akışı yavaşladı.


  • İstanbul
  • şiddetli sağanak
  • fırtına
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK