İbrahim Gül’ün saç ekimi sırasında hayatını kaybettiği hastane konkordato ilan etmiş

İbrahim Gül’ün saç ekimi sırasında hayatını kaybettiği hastane konkordato ilan etmiş

19
0
PAYLAŞ

İbrahim Gül'ün saç ekimi sırasında hayatını kaybettiği hastane iflas etti

Saç ekimi için yukarıda belirtilen hastaneye gelen İbrahim Gül, epilasyon denemesi sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Olayın meydana geldiği hastanenin geçen hafta konkordato davası açtığı ortaya çıktı.

Saç ekimi için yukarıda belirtilen hastaneye gelen İbrahim Gül, epilasyon denemesi sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. İşlemi yapan doktor Mehmet Albayrak tutuklanırken, geçen hafta söz konusu hastaneyle ilgili önemli bir gelişmenin yaşandığı ortaya çıktı.

Hürriyet’in haberine göre, İlaç Teknoloji ve Sağlık Yatırımları A.Ş.’nin konkordato davası açtığı belirlendi. Bakırköy 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılan başvuruya göre şirketin borcu 607 milyon lira. Söz konusu borcun yaklaşık 450 milyon lirasını bankalar oluşturuyor.

Davaya göre, şirketin mali durumundaki önemli bir faktör, şirketin özel bir bankadan euro kredisiydi. Dilekçede, döviz kurlarındaki artışın yanı sıra korona virüs sürecinin mali yapıyı olumsuz etkilediği vurgulandı.

3 KİŞİLİK KOMİTE

Başvurunun ardından mahkeme, şirket için 3 aylık geçiş süresine karar verdi. Mahkeme, Dr. Evren Koç, Geçici Konkordato Vekili olarak bağımsız denetçi Deniz Akkaya Mar ve muhasebe uzmanı Figen Mengi Teker’i atadı. Mahkemenin ihtiyati tedbir kararı ile şirket hacizden korundu. Ödenmiş sermayesi 82 ​​milyon 500.000 TL olan Tıp Hastanesi’nin yüzde 97 ile Yusuf Elgörmüş ve yüzde 3 ile Ramazan Metin’e ait olduğu görülüyor.

Öte yandan hastanenin sahibi Dr. Yusuf Elgörmüş iki yıl önce özel bir üniversite kurdu. Atlas Üniversitesi geçen yıl ilk öğrencilerini kabul etti. Söz konusu üniversitenin ağırlıklı olarak sağlık bilimleri alanında çalışan fakülteleri bulunmaktadır.

“ÖDEME ZORLUĞU YAŞIYORUZ”

MEDICİNE Teknoloji AŞ adına konkordato davası açan Avukat Tahir Keskinkılıç, “Firma olarak herhangi bir vadesi geçmiş ödememiz yok. Maddi zorluklar içinde değiliz. Bu davayı ödemeleri düzenli yapmak için açtık Şirketin mal varlığı borcundan fazla Bir şirket olan Medikal teknoloji, hastanenin bölümlerini de kapsıyor.


  • İbrahim Gül’den saç ekimi
  • İbrahim Gül son dakika
  • İbrahim Gül nasıl öldü?
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK