Gara’ya nokta atış! MİT, PKK’nın ‘irtibat’ını kesti

Gara’ya nokta atış! MİT, PKK’nın ‘irtibat’ını kesti

21
0
PAYLAŞ

Gara'da vuruldu!  MİT, PKK bağlantısını kesti

MİT buldu, TSK vurdu! Teröristlerin “bağlantısı” koptu. PKK/KCK’nın sözde HPG dış temsilcisi “Cevher” kod adlı Mehmet Emin Ekinci, MİT ve TSK’nın kuzey Irak’ta düzenlediği operasyonla imha edildi. Teröristin 2020 yılında özel talimatlarla Gara’ya gönderildiği ve üst ve alt kadrolar arasında iletişim sağladığı tespit edildi.

MİT ve TSK’nın koordineli operasyonunda, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde HPG’nin sözde dış temsilcisi olarak faaliyet gösteren “Cevher” kod adlı terörist Mehmet Emin Ekinci hedef alındı. Örgüt yöneticilerinin irtibat ve transferini koordine eden ve örgüt üst yönetiminin özel talimatıyla 2020 yılında Gara’da konuşlandırılan Ekinci, ortak operasyonda etkisiz hale getirildi.

ÖZEL TALİMATLARLA GARA’DA

2011 yılında Irak’a kaçan ve örgütün kırsaldaki kadrolarına katılan teröristin, bir süre Zagros’ta görev yaptıktan sonra PKK’nın Sincar’daki kayıplarının ardından Kandil bölgesine çekildiği öğrenildi. 2020 yılında Gara’da PKK/KCK Dış İlişkiler Dairesi’ne yönelik operasyonlar sonucunda, örgütün üst düzey üyelerinin faaliyetlerini yeniden harekete geçirmek için Ekinci’nin o bölgeye özel olarak görevlendirileceği belirlendi. MİT’in özel operasyonları nedeniyle Korunan Alanlardan çıkamayan üst düzey PKK/KCK yöneticilerinin, örgütü bir arada tutmak ve alt kadrolarla iletişime geçmek için Ekinci gibi güvenilir isimlere bel bağladığı öğrenildi.

6 TSK TERÖRİST PENÇESİ

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek bölgesinde operasyon düzenlendiğini duyurdu ve 2 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Öte yandan Fırat’ın kalkan bölgesini taciz eden 4 PKK/YPG’li terörist de öldürüldü.

DAĞDAN KAÇIŞ VE TESLİM

İçişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK/KCK’dan kaçan bir teröristin polis ve jandarmanın ikna etmesi üzerine güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi. 2008 yılında PKK’ya katılan örgüt üyesinin en son Irak’ta faaliyet gösterdiği belirlendi. Bu yıl sadece ikna yoluyla teslim olan terörist sayısı 144’e yükseldi.

TEPE TAKIMINDA AĞIR HİZMET

HAREKET HALİNDEKİ ARAÇ ÇEKİMİ: PKK’nın Sincar şubesi YBŞ’nin sözde genel müdürü MİT, 20 Ağustos’ta etkisiz hale getirildi. Operasyon sırasında Hasan’ın da aralarında bulunduğu hareketli araca noktalı operasyonla vuruldu.

MAHMUR SORUMLUSU: PKK’nın sözde Mahmur Genel Müdürü “Doktor Hüseyin” kod adlı Selman Bozkır, 6 Haziran 2021’de MİT tarafından etkisiz hale getirildi.

KIRMIZI LİSTE HAYIR: Operasyona katılan iki teröristten birinin 8’inci kategoride olduğu belirlendi.

MİT’in Haziran ayında Irak’ın kuzeyindeki Mahmur kampı yakınlarında düzenlediği nokta operasyonunda, KCK’nın “Salih Cizre” kod adlı sözde Mahmur subayı, Interpol tarafından kırmızı ihbarla aranan Hasan Adir tarafından etkisiz hale getirildi.

BAGOK TOMES OLDU: Mardin’in Bagok ilçesinde 30 Mart’ta düzenlenen operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Bu teröristlerden 2’sinin, PKK’nın Kırmızı Liste’deki sözde Mardin lideri “Hevram Havraman Avyer” kod adlı Hasan Mahmudi ile “Reber Koser” kod adlı Teyyüp Çam’ın, turuncu kategorisine giren organizasyonun sözde Mardin Bagok Bölge Müdürü.

TURUNCU LİSTELENDİ: Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 14 Nisan’da düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen iki teröristten birinin turuncu listedeki “Dara Zagros” kod adlı Abdulsıttar Özer olduğu tahmin ediliyor.

Bitlis Sehi Ormanları’nın kırsal kesiminde 10-11 Ocak’ta düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin turuncu kategorideki “Poyraz Bulanık” kod adlı Kurban Pehlivan’ın sözde Orta Saha Garzan Eyaleti’nden sorumlu olduğu belirlendi. Bitlis Kraft.

VEFA DESTEK GRUBUNA SALDIRDI: Van’da 5 Haziran’da “Eren-1 operasyonları” kapsamında etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin, operasyonda bulunan PKK’nın sözde Başkale subayı “Agit” kod adlı Gökhan Demir olduğu belirlendi. gri kategori arandı. Demir’in 15 Mayıs 2020’de Vefa destek grubuna saldırdığı tespit edildi.


  • Ev ofisi
  • terörist
  • terör örgütü
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK