CHP’li başkandan büyük skandal! “Avcıyım” dedi, kaçakçı çıktı

CHP’li başkandan büyük skandal! “Avcıyım” dedi, kaçakçı çıktı

25
0
PAYLAŞ

CHP'li Başkan'dan büyük skandal! "ben bir avcıyım" dedi kaçakçı

Göreve geldikten hemen sonra yaptığı ilk belediye meclis toplantısında “Kaçak inşaat avcısıyım” diyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ailesinin sahip olduğu otelin kaçak alanlarının her yıl arttığını duyurdu.

Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Aras göreve gelir gelmez ilk toplantısında “Ben kaçak inşaat avcısıyım” dedi. Ancak Aras ve ailesinin sahip olduğu otelin kaçak alanlarının her geçen yıl arttığı tespit edildi.

Sahah’ta yer alan habere göre Daha önce belediyenin kaçak yapı tescili çıkartarak kiraladığı arazide kaçak bar açan Aras’ın, aynı bölgede bulunan sahil otelinin iskelesinin kaçak restoran olarak hizmet verdiğini öğrendiği öğrenilirken, barın, ofis alanı, mutfak ve otelin çamaşırhanesi de yasa dışı olarak kuruldu.

BARDAN SONRA OTEL SIZDIRIYOR

2019 yılında CHP tarafından Bodrum Belediye Başkanı seçilen Ahmet Aras, 2013 yılında Ortakent Yahşi’de kiraladığı yaklaşık bir hektarlık arazide ortağıyla birlikte Kefi Yelken Bistro Bar adlı işletmeyi yasa dışı olarak açmıştı. Göreve gelmesinin hemen ardından ilk belediye meclisi toplantısında “Ben kaçak avcıyım” diyen Aras’ın gündeminde yeni bir skandal var. Kefi Yelken Bar’a 2 kilometre mesafede bulunan Aras ve ailesine ait olan Kefi Beach Resort Hotel’in birçok bölümünün kaçak inşaat halinde olduğu biliniyor. Bodrum Yahşi Mahallesi 148 Parsel 7 Blokta kayıtlı taşınmaz üzerinde kullanma izin belgesi bulunan yapı bulunurken, restoran ve tesislerinde ruhsata aykırı üretim yapıldığından yapı kullanım belgesi geçersizdir. . Ortakent Yahşi’deki parselin Ahmet Aras’ın ailesine ve akrabalarına ait olduğu belirlendi. Aras’ın 2015 yılında 200.000 lira sermaye ile Araslar Otelcilik Restaurant Food Tourism Entertainment adlı bir şirket kurduğu, şirketin yüzde 90’ının Ahmet Aras ve abisi Bekir Aras’a ait olduğu, baba Şevket Aras’ın 10 şirkette hissesinin olduğu ortaya çıktı. şirkette yüzde. .

MÜDÜRLÜK … MUTFAK … BAR … HER ŞEY SIZDIR

Öte yandan yerleşim yerinin 6 No’lu parselde kayıtlı olan mülklerinin akrabalarına ait olduğu ancak kiraya verilerek yasa dışı şekilde otel odasına dönüştürüldüğü öğrenildi.

İSKELEDE BİR BALIK RESTORANI VAR. KURULAN

Otelin en dikkat çeken kaçak inşaatı, 2014 yılında ruhsatsız olarak ruhsat verilen ve ruhsat süresi geçen yıl sona eren otel iskelesinde bulunan “İskele Balık Lokantası” oldu. Otelin bankayı işgal ettiği ortaya çıktı.

EKSİK VEYA YANLIŞ SÖYLEDİĞİ HER ŞEY!

İddialarla ilgili ulaştığımız Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaptığı yazılı açıklamada Kefi Beach adlı turizm şirketinin mülkünün ailesine ait olduğunu itiraf etti. Otelin 2012 yılında yapı ruhsatı aldığını iddia eden Aras, “Ancak bu proje kısmen, tam değil, söz konusu tesis bugün faaliyete geçti.

Ancak cumhurbaşkanının ikametgahı olduğunu söylediği bölümde sadece bir bina bulunuyor. Aras, İskele Balık Lokantası’nın 2014 yılında yapı ruhsatı aldığını ve ruhsata uygun olarak inşa edildiğini söyledi. Ancak ikamet izninin 2020 yılında sona erdiği ve yenilenmediği öğrenildi. Aras, “İskele halka açık. Hem Kefi Plajı’na gelenler hem de sahildeki vatandaşlar iskeleyi kullanıyor. Ancak otele ait iskele restoranının ticari olduğu açıkça görülmektedir.


  • CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras
  • Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Aras kaçak otel
  • CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kaçak oteldeki son durum
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK