CHP ve HDP’nin kulağı tıkalı!

CHP ve HDP’nin kulağı tıkalı!

31
0
PAYLAŞ

Dağda kaçırılan oğlu Özkan için nöbet tutan baba Süleyman Aydın, “Çağrımızı duymayan CHP’ye barış süreci için HDP’nin yaklaşması gerekiyor” diyor. Çocuk katili hesaba katılır mı??? aranan.

Diyarbakır’da 749. gününde çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 233 ailenin çocuk gözetimi devam etti. 5 yıl önce kaçırılan oğlu Özkan için 32 aileyi çocuklarıyla bir araya getiren oturma eylemine katılan Süleyman Aydın, şunları söyledi:

KİMLERDE CESARET VAR

“HDP 3 yıldır bizden kaçıyor. CHP artık barış sürecinde HDP’nin ele alınması gerektiğini anladı. HDP korkudan çocuklarımızı isteyemez. PKK barış sürecini nasıl halledecek? Gerçekten cesaretin var, önce onlar gelip bizi korumalılar. Bir çocuk katili yaklaşıyor mu? “HDP de diyor ki: ‘Muhatap İmralı’. Böyle bir şey olabilir mi? Yüreğiniz varsa gelsin çocuklarımızı sorsunlar. Buradaki aileler çığlıklarımızı atıyor, bizim çığlıklarımızı görmezden geliyor ve kulaklarını tırmalıyor. Biliyorsunuz ki HDP’nin oylarını bu yüzden takip ettiler. Veliler olarak CHP’yi nefretle kınıyoruz. Evlat, eğer beni duyuyorsan çık dışarı, pes et ve bu hasrete bir son ver.”


  • terör örgütü
  • oğul bak
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK