Bakan Karaismailoğlu paylaştı: Bir başyapıt

Bakan Karaismailoğlu paylaştı: Bir başyapıt

27
0
PAYLAŞ

Bakan Karaismailoğlu açıkladı: Bir şaheser

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımı devam eden 1915 ankara köprüsünü sosyal medya hesabından duyurdu. Bakan Karaismailoğlu, yaptığı video paylaşımına “Bir başyapıt” referansını düşürdü.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1915 Ankara Köprüsü’nü paylaştı, “Bir Başyapıt” notuyla paylaşılan video kısa sürede sosyal medyada popüler oldu.

İşte bu yazı:

Öte yandan, Anadolu yakasında Lapseki Şekerkaya ve Avrupa yakasında Gelibolu Sütlüce şantiyelerinde, Karayolları Genel Müdürlüğü personeli ile birlikte 649’u mühendis olmak üzere 5.095 kişi yoğun olarak çalışıyor. “anakkale yolunun kolyesi”.

ÇİMTAŞ firmasının Bursas Gemlik ve Kocaeli Gölcük’teki fabrikalarında ürettiği her biri yaklaşık 700 ton ağırlığındaki güverte blokları belirlenen yerlere dizilmiştir.

Çalışma kapsamında iki kule arasındaki 67 güvertenin montajı tamamlandı. Kalan 20 güverte üzerinde çalışmalar devam edecek.

45 metre genişliğinde ve 48 metre uzunluğundaki mega teras blokların montajı ile köprü üzerinde sürüş yolu büyük ölçüde tamamlandı.


  • 1915 ankara köprüsü
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
  • fuar karaismailoğlu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK