Babalarının ruhu şad oldu

Babalarının ruhu şad oldu

25
0
PAYLAŞ

Babasının ruhu kutsanmış

Babaları kahraman, oğulları ise gurur kaynağıydı. Biri babasına verdiği sözü tutmak için, diğeri ise babasının daha önce hiç görmediği mirasını yaşatmak için yorulmadan çalıştı. Görkem Hasan Bozkurt tıp, Şahin Mert Ekiz ise eczacılık okudu.

Polis memuru Yılmaz Bozkurt, 2016 yılında Adana Seyhan’da hain bir terör saldırısında şehit düştüğünde, oğlu henüz 14 yaşındaydı. Babası onun doktor olmasını istiyordu. O da işkence gören babasına verdiği sözü tuttu. Liseden başarıyla mezun olan Görkem Hasan Bozkurt, Gülhane’deki Sağlık Bilimleri Üniversitesi tıp fakültesine yerleşti.

SÖZÜ TUT

Onunla aynı kaderi paylaşan Şahin Mert Ekiz, adını aldığı şehidin babasını hiç görmedi. 2002 yılında İstanbul’da polis memuru olan babası Şahin Ekiz silahlı saldırıda şehit düştüğünde; Annesi ona altı aylık hamileydi. Şahin Mert Ekiz, Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazandı. Adana Emniyet Müdürü Doğan nci, her iki şehit çocuğunu da anneleriyle birlikte makamında kabul ederek özel tasarım bir kol saati ile ödüllendirdi. 19 yaşındaki Görkem Hasan Bozkurt, “Sınava hazırlanmak için evde kendi imkanlarımı kullandım. 18 yaşındaki Şahin Mert Ekiz, “Babamı hiç görmedim. Onu hiç görmesem de anılarıyla büyüdüm. İşkence gören babamın mirasını yaşatmak istiyorum” dedi.

Adana Emniyet Müdürlüğü her iki şehit çocuğuna da Yönetimin her türlü desteği sağlayacağı açıklandı.


  • polis memuru
  • şehit
  • kahraman
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK