Ankara OSTİM’de iş merkezinde yangın

Ankara OSTİM’de iş merkezinde yangın

13
0
PAYLAŞ

Ankara’da OSTİM organize sanayi bölgesinde bir işyerinde çıkan yangın söndürüldü.

Başkentte 195 işyeri bulunan iş merkezinin çatısında çıkan yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.

AA’nın haberine göre, İlk belirlemelere göre, Yenimahalle OSTİM organize sanayi bölgesinde 1242 sokakta bulunan Cevat Dündar iş merkezindeki bir restoranın bacasında yangın çıktı. İşyerinin çatısına sıçrayan yangına Ankara Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti.

Polis güvenlik önlemlerinin alındığı yangın alanında, alevlerin kontrol altına alınmasının ardından soğutma çalışması yapıldı.

“YANGIN TAMAMEN KONTROLLÜ”

Bu arada bölgeyi araştıran Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Yenima Hall Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile Ankara İl İtfaiye Başkanı Salih Kurumlu’dan bilgi aldı.

Yangının nasıl çıktığını ve söndürme çalışmaları sırasında yaşananları anlatan Kurumlu, iş merkezinde 195 iş yeri bulunduğunu belirtti.

Çatının üst kısmının, söndürme çalışmalarını olumsuz etkileyen sacdan yapıldığını kaydeden Kurumlu, şu bilgileri verdi:

“Çalışanlarımızdan hiç kimse dumandan etkilenmedi. Yangın aşağıdaki mağazalara sıçramadı. Yangın tamamen kontrol altında. Üstteki malzemeleri soğutup gidiyoruz. İtfaiye daha sonra hasar raporu verecek. Ardından gerekli yardımlar yapılır. Bazı yapısal sorunlar var. Çatıya basılmış ve soğutulmuş olsaydı. Bu kadar uzun sürmezdi. Çatıya erişim olmadığı için yangına müdahale uzun sürdü.

Esnafın bir an önce sağlığına kavuşmasını dileyen Destici ve Yaşar, itfaiye ekiplerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 42 araç ve 118 çalışanın müdahale ettiği yangına tamamen söndürüldüğü bildirildi.


  • Ankara
  • ostima
  • Ateş
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK