Alkol alışkanlığı belediyede başlar!

Alkol alışkanlığı belediyede başlar!

29
0
PAYLAŞ

Alkol alışkanlığı toplumda başlar!

27 yıl sonra İBB tesislerinde alkol satışı. İlk kez göreve geldiğinde halk kurumlardaki uygulamadan memnun kalıyor. Neden akşamdan sabaha alkol servisi yapayım ??? İmamoğlu, “27 yıl sonra ilk kez Gazhane Müzesi’ndeki konserde 27 yıl sonra alkol satılabiliyor.

1994 yılından bu yana ilk kez İstanbul Belediyesi tesislerinde alkol satışına başlandı. Ünlü caz sanatçısı Nils Frahm, geçtiğimiz Cuma günü İBB Müzesi Gazhane’de bir konser verdi. Konserde 27 yıl aradan sonra ilk kez İBB’nin 24 saat açık kütüphane ve çocuk atölyesinin de bulunduğu sosyal tesislerinde alkol satışı gerçekleşti. Konsere gelen aileler ve 18 yaş altı gençlerin velileri alkol satışını kınadı.

‘NİYE SATAYIM Kİ’

Belirsiz bir sonucun ardından 23 Haziran’da İBB Başkanlığına seçilen Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin Nabzı programında yer aldı. sorusuna şu yanıtı verdi: “Cemaatin bir uygulaması var, derneğin bu anlamda memnuniyeti var. Beylikdüzü’nde 9 adet belediye sosyal tesisi bulunmaktadır. Çay, yiyecek ve içecek ucuz. Neden akşamdan sabaha alkol servisi yapmalıyım? Bu söylentiyi neden yayıyorlar? İnsanların memnun olduğu her türlü uygulamaya geçeceğiz” dedi.

“SOKAKTA KADINLARIN HAYALLERİNİN SALDIRMASINI İSTEMİYORUM”

Vatandaşlar da sosyal medyadan alkol satışlarına tepki gösterdi. İşte o cevaplardan bazıları:

AK Parti Esenyurt Milletvekili Sinem Karaduman: “İki bardak içtikten sonra kontrolünü kaybedenler bu kadar kolay alkole girip sokakta alkol içmeye başladıktan sonra kadın haklarını savunanlar ‘Teşekkürler İmamoğlu’ mu diyecek?

Selahattin @selahattinpelin: “Genelde aileler ve çocuklar İBB tesislerine gidiyor. İBB’nin bağnazlığı ahlaksızlıktır…”

Vesselam61 @ Vesselam: “İBB tesislerinin kapılarında alkollü kusmuk, grup halinde alkollü içki içen ve masalarında olay çıkaran sarhoşlar göreceğiz ve sonra heeeyyytt tamam diye bağırıyorlar.”


  • alkol
  • ekrem imamoğlu
  • Alkol satışı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK