Ziraat’ten 100 bine kadar faizsiz kredi! Sürü desteğiyle aileler köye dönüyor

Ziraat’ten 100 bine kadar faizsiz kredi! Sürü desteğiyle aileler köye dönüyor

32
0
PAYLAŞ

Ziraat'ten 100.000'e varan faizsiz kredi!  Aileler sürünün desteğiyle köye dönüyor

Köyümde Yaşamak İçin Çok Nedenim Var projesi ile geriye göç hızlandı. Bu kapsamda Van’dan 20 aile Erciş’e dönerek büyükbaş hayvan yetiştirmeye başladı. Ziraat Bankası çiftçilere 100.000 liraya kadar faizsiz kredi imkanı sunuyor.

Geniş mera ve yaylaları ile en önemli hayvancılık merkezlerinden biri olan Van’da küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ve ekonomiye katkısının artırılması için geliştirilen destekler ve projeler kırsal mahallelere dönüşü hızlandırdı. Van’da hayvan sayısının artırılması amacıyla Maliye Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı’nın destekleriyle başlatılan Köyümde Yaşamak İçin Nedenler projesine hem başvurular hem de destekler devam edecek. ve ormancılık ve Ziraat Bankası İşbirliği ile.

4500 DAĞITILMIŞ KOYUN

Ziraat Bankası, terör ve çeşitli nedenlerle boşaltılan mahalleleri canlandırmak amacıyla gerçekleştirdiği projeden yararlanmak isteyen çiftçilere 100 bin liraya kadar faizsiz ve 50 bin liraya kadar düşük faizli kredi sunuyor. . yerli koyun yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak ve kırsal nüfusun yaşam standardını yükseltmek. İl ve ilçe arazi ve orman kurullarına başvurarak destekten yararlanan çiftçiler, satın aldıkları ve işlettikleri küçükbaş hayvanlarla topraklarına dönüyor. Van’ın Erciş ilçesinde projeye başvuran yaklaşık 45 kişiye 4 bin 500 koyun desteğiyle 20 aile kırsal mahallelerine geri gönderildi.

DOĞDUĞUMUZ ÜLKEYE ULAŞIYORUZ

Karlıyaka Mahallesi’nde oturan Nesim Alkan, “Hayvanları devraldım ve çalışmaya başladım. Doğup büyüdüğümüz ülkeye geldik” dedi. Çiftçi Kemal Tüncer de “Proje ile 100 koyunun sahibi oldum” dedi.

ŞİMDİ KOYUN CİHAZLARINI ARTIRIN

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cihat Çağrı, projenin üretici ve vatandaşların ilgisini çektiğini, destekten yararlanmak isteyenlerin sayısının her geçen gün arttığını söyledi. Çağrı, “7 yıl faizsiz, ilk 2 yıl faizsiz olan proje ilgi gördü. Bahçelerde ve tarlalarda koyunların sesini duyduk” dedi.


  • Ziraat Bankası
  • Tarım ve Orman Bakanlığı
  • Çiftçi
  • İş haberleri
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK