Turkuaz Kart’ın ilk sahibi ‘Young’ Türk

Turkuaz Kart’ın ilk sahibi ‘Young’ Türk

32
0
PAYLAŞ

Turkuaz Kart'ın ilk sahibi 'Genç' Türk

Yatırımcı için ilk turkuaz kart. Türkiye’ye katkı sağlayan ve küresel arenada rekabet avantajı yaratanlara verilecek Turkuaz Kart’ın ilk sahibi belli oldu. 1995 yılında Çalışma Bakanı Bilgin, kartını Mannesmann Türkiye’nin genel müdürü olan DEİK üyesi Steven Young’a verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, nitelikli yatırımcı ve işçileri Türkiye’ye çekmek için hazırlanan ilk “turkuaz kartı” işadamı Steven Young’a takdim etti. “Turkuaz Kart”, kültür, sanat ve spor faaliyetlerinde uluslararası düzeyde başarılı olan, Türkiye’yi tercih ederek Türkiye’ye rekabet avantajı sağlayan yabancı akademisyen veya araştırmacılar için oluşturulmuştur.

VATANDAŞLIK KAZANILABİLİR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Ülkemize katkı sağlayan veya katkı sağlaması beklenen yüksek vasıflı işçiler için geliştirilen turkuaz kart, sahiplerine Türkiye’de süresiz çalışma ve ikamet hakkı veriyor. Serbest meslek sahibi veya işveren altında çalışma hakkı Ülkeye giriş ve çıkış hakkı, daimi ikamet izninin verdiği tüm hakların yanı sıra Kişi Kartının eş ve çocukları için ikamet hakkı” da verebilir. üç yıllık geçiş süresi için kaydının iptal edilmesi kaydıyla Türk vatandaşlığını kazanma hakkına sahiptir. Steven Young, kariyerine 1988 yılında Mannesmann’da başladı ve 2001 yılında Bosch’a katıldı. 2011-2014 yılları arasında Bosch Grubu Türkiye Temsilcisi ve Bosch Sanayi ve Ticaret Genel Müdürü olarak görev yaptı. Young, 2015 yılında Bosch Grubu Türkiye ve Orta Doğu Başkanlığı görevine getirildi. Young, geçtiğimiz hafta Dalgakıran Grubu’nun CEO’su oldu. Genç aynı zamanda Türkiye Sanayici ve Girişimciler Federasyonu’nun (TÜSİAD/TCCI) kurucu yönetim kurulu üyesidir.

Bakan Bilgin (sağda) Steven Young’a ilk “Turkuaz Kart” hediye etti.


  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
  • vedat alimi
  • turkuaz kart
  • yatırımcı
  • İş haberleri
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK