Türkiye-İngiltere arasına lezzet köprüsü kuracak

Türkiye-İngiltere arasına lezzet köprüsü kuracak

23
0
PAYLAŞ

Türkiye ile İngiltere arasında bir lezzet köprüsü kuracak

İngiltere’deki marketler zinciri Market Halls’un büyük çoğunluğunu satın alan Türk şirketi Lucis Girişim, catering markalarını yurt dışına taşıyacak. Proje, döner kebap, döner kebap ve baklava gibi Türk lezzetlerini dünyaya tanıtacak.

Turizm ve konaklama sektöründe 30 yıllık geçmişine bakabilen Öztanık ailesi, üçüncü nesil yatırımlarını büyütüyor. Lütfü Öztanık’ın 7 yıl önce oğulları İsmet ve Cenk Öztanık ile birlikte kurduğu Lucis Girişimi, yurt içi ve yurt dışında önemli yatırımlara hazırlanıyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında İngiltere’nin en büyük market zinciri olan Market Halls’un büyük çoğunluğunu satın alan Luci’nin girişimi, Türkiye’de geleneksel lezzetler üreten başarılı markaları önce İngiltere’ye sonra da dünyaya taşımayı hedefliyor. Pandemi sürecinde kan kaybeden marketlerin büyük çoğunluğunu İngiltere girişim sermayesi fonu Gees Court Partners (GCP), Lucis Girişim ile aldıklarını belirttiler.

Kurucusu İsmet Öztanık, yeni yatırımları hakkında şu bilgileri verdi:

TÜRK Yoğurt, döner kebap

“Birçok yiyecek ve içecek markasının tek bir yerde bulunduğu hal konseptinde, dilediğini yemek isteyen ve ortak alanlarda birlikte yemek yiyenler. Bu marka ile İngiltere ile Türkiye arasında gastronomik bir köprü kuruyoruz. Bu konsepti diğer ülkelerde de yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz” dedi. Öztanık, bu proje ile yerel lezzetleri İngiliz kültürüne uygun ambalaj veya sunumlarla satacaklarını ve markaların önünü açacaklarını belirterek, “Türk yoğurdu biliniyor. dünya çapında “Yunan yoğurdu” olarak, Türk döner kebabı Almanya’da “Berliner döner” olarak satılmaktadır. Geleneksel dönerimiz “Ürdün Kebabı”dır. pazarlanmaktadır. Amacımız, Türk markalarını marketler aracılığıyla insanlara Türk lezzetlerini hatırlatmak için kullanmak” dedi.

4 ŞUBESİ VAR

Market Halls’un Londra’da dört ofisi vardır: Victoria, Fulham, West End ve Canary Wharf.

DIŞ BÜRO İŞLETME RANDEVU

İsmet Öztanık, pandemi döneminde dünya genelinde paylaşımlı ofis kullanımının yaygın olduğuna dikkat çekerek, “Otel konforundaki ofis anlayışını Assembly markamızla Türkiye’ye getirdik. Konaklama dışında ofislerin ihtiyaç duyduğu tüm çözümleri sunuyoruz” dedi.

Şu anda Kozyatağı ve Ankara Oran’da açacağımız tesislerle mevcut kapasitemizi genişletiyoruz. Oran’da 7 bin metrekare, Kozyatağı’nda 10 bin metrekare alanda ofis açacağız.

Şu anda İngiltere’de montaj konseptimizi açıp açamayacağımızı görmek için sahada çalışıyoruz. Dünya çapında ortak ofis yatırımları var. Ancak hiçbir model bizim kadar bütünsel hizmet sunamaz. Bu nedenle bu anlayışın dünyada hakim olacağına inanıyoruz” dedi.

ALIŞVERİŞ SIRASINDA TÜKETİCİYE KREDİ

Dünyaca ünlü moda markalarını Türk tasarımcılarla buluşturan Lidyana’ya göre Lucis, 10 yıl boyunca tek ve girişim sermayesi fonları ile Türkiye’de ve yurt dışında gelecek vaat eden iş alanlarına yatırım yaptı ve iki yıl önce fintech şirketi Colendi’ye yatırım yaptı. Alışveriş yaparken nakit ihtiyacı olan tüketicilere kredi notu sunan ve mikro kredi almalarını sağlayan Colendi, Limak, Migros gibi büyük markaların “şimdi al, sonra öde” konsepti uygulamalarını destekleyen bir hizmet sağlayıcıdır. Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen Colendi, geçtiğimiz ay 30 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

KONAKLAMA SANATI TÜRKLERDE DEĞİL

Beş Avantgarde Collection otelini de işleten Lucis Girişim, turizm sektörüne yatırım yapmak istiyor. İsmet Öztanık, pandemi nedeniyle otel doluluklarının Türkiye potansiyelinin çok altında olduğuna dikkat çekerek, “Ancak bu geçici bir süreç. Türkiye’nin turizmde geleceğine inanıyoruz Bu nedenle dünya çapında birçok turizm yatırımcısı işlerini Türk yöneticilere emanet etmek istiyor.Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Katar, Ürdün, Kıbrıs, Rusya, Bulgaristan, Makedonya gibi ülkelerden turizm yatırımcıları da bizi tercih ediyor. otellerini işletmeyi teklif ediyor. Şu anda masada olduğumuz birçok proje var. Kısa sürede sonuçlandırılacaklar’ değerlendirmesini yaptı.


  • İsmet Özkanik
  • Luci’nin girişimi
  • gastronomi
  • Konaklama
  • turizm
  • İş haberleri
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK