TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Dünyanın en değerli arazisi akıllı telefonun ekranı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Dünyanın en değerli arazisi akıllı telefonun ekranı

30
0
PAYLAŞ

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Dünyanın en değerli ülkesi akıllı telefonun ekranı

AKŞAM’ın sponsor olduğu zirvede ticaret dünyası bir araya geldi. Zirvenin açılışını yapan Rifat Hisarcıklıoğlu, “Eskiden işlek bir caddede dükkan sahibi olmak önemliydi, şimdi telefon ekranınızda” dedi. dedi.

Türkiye Perakende Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen ve üreticilerden tedarikçilere, perakendecilerden sektöre hizmet veren firmalara kadar binlerce paydaşı bir araya getiren Yerel Zincirler Buluşması (YZB) 2021 etkinliği başladı. 24’üncü akşamı Platin ve Star’ın medya sponsorluğunda “Gelecek” mottosuyla gerçekleştirilen konferans ve fuar etkinliğinin açılışını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı yaptı. Rifat Hisarcıklıoğlu.

MOBİL YATIRIM

Açılışta TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, cep telefonu ekranlarının dünyanın en değerli arazisi olduğunu belirterek, “Bu nadide topraklarda yer kaplamak önemli. Geçmişte en işlek caddede bir dükkân ve marketin olması önemliydi. Artık cep telefonu ekranında olmak çok önemli. “Dünyanın en değerli ülkesi olan cep telefonu ekranında nasıl olabiliriz?” diye sorulduğunda Hisarcıklıoğlu, “Şirketiniz veya ürününüz ya bir mobil uygulama olacak. veya bir mobil uygulamada geliştirilirler. Mobil uygulamalar tüketicilere büyük kolaylıklar sunuyor veya ürününüzün ulaşılabilir olup olmadığı tüketici tercihleri ​​için çok ama çok önemli. Bu birinci nokta.”

BİRLİKTE BÜYÜMEK

İkinci bir nokta olarak Hisarcıklıoğlu, yerel perakendecilere ortak olmalarını ve işbirliği kültürünü öğrenmelerini tavsiye etti: “Üçüncüsü, illerdeki yerel markalarla işbirliği yapmak. Birlikte büyümek. Dördüncüsü, şehir markalaşmasına yatırım yapın. Unutmayın, artık ülkeler değil, şehirler rekabet ediyor.” Şehrin markasının bir parçası olun. “Şehrin markasıyla ol ve büyü. Beşincisi, gelgitle kürek çekme” dedi.

BAYİLERİN GÖZÜ YENİ KANUNDA

Türkiye Perakende Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgun, “Binlerce firmamızın gözü ve kulağı Perakende Yasası’nda. Düzgün, “Dijital büyüme odağı ile kuralsız olarak açılan ve her köşe başında birbiriyle rekabet eden mağazaların açılış kriterlerinin bir sistem ve kurala bağlı olması geleceğimizin geleceği için büyük önem taşıyor. geleneksel kanalda faaliyet gösteren mağazaların yanı sıra yerel ve ulusal gıda perakendecisi ve üreticisi.

ALİ KOÇ’TAN AŞI ÇAĞRISI

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Y. Koç zirvede yaptığı konuşmada, “Bilim adamlarının çok kısa bir sürede büyük bir emekle geliştirebildiği ve devletimizin bize her türlü imkânı sunduğu aşılar halen devam ederken” dedi. Mevcut virüs türlerine karşı etkili aşılarımızı tamamlayalım lütfen.”


  • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
  • daha fazla
  • Rıfat Hisarcıklıoğlu
  • ali koç
  • Türkiye Perakendeciler Derneği
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK