Son dakika haberi: 5 zincir markete fahiş fiyat denetimi

Son dakika haberi: 5 zincir markete fahiş fiyat denetimi

64
0
PAYLAŞ

Son dakika haberi: 5 zincir mağaza için fahiş fiyat kontrolleri

Ticaret Bakanı Muş’un talimatıyla 5 zincir markette ürünlerde fahiş fiyat artışları olup olmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirildi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un talimatıyla 5 büyük zincir markette fahiş fiyat artışları olup olmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirildi.

AA’da yer alan habere göre; Ticaret Bakanlığı’nın yazılı görüşünde, son dönemde temel gıda maddeleri ve emtia fiyatlarındaki fahiş artışlarla ilgili olarak vatandaşların Bakanlığa ilettikleri talep ve şikayetler dikkate alınarak, 81 ilde fahiş fiyat artışları ve ihlallerin olup olmadığı kontrol edildi. fiyat etiketi düzenlemesi devam ediyor.

Ayrıca Bakan Muş’un talimatıyla ülke genelinde 5 büyük perakende zincirinde ve yumurtadan süte, makarnadan pilava, sebze ve meyveye kadar çok çeşitli ürünlerde fahiş fiyat artışları yapılıp yapılmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirildi. en yaygın şube ağına sahip deterjanlara .

Açıklamada, “Bakanlık olarak serbest rekabete ve piyasa koşullarına aykırı davranan ve tüketiciye haksızlık yapanlarla mücadelemizi sürdürmekte ve bu konuda yasal çerçevede her türlü tedbiri almakta kararlıyız” denildi. İfade kullanıldı.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK