Hedef 1 milyar dolarlık ‘Dalgakıran’

Hedef 1 milyar dolarlık ‘Dalgakıran’

61
0
PAYLAŞ

Hedef 1 milyar dolarlık baletkıran

Dalgakıran Group, şirketi 2030 yılına kadar bir dünya markasına dönüştürmeyi ve 1 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşmayı hedefliyor. Türkiye’de kompresör üretiminde öncü olan firma, dünya çapında diğer sektörlere de yatırım yapacak.

Dalgakıran Holding’in son birkaç yıldır Japon IHI ile birlikte çalışması ve kısa süre önce Türkiye’deki yabancı yatırımcılara ilk “Turkuaz Kart”ı almaya hak kazanan Steven Young’ın CEO’su olarak atanmasının ardından Dalgakıran Holding, vizyondan vazgeçti. 2030 bir basın toplantısında. Dalgakıran Group CEO’su Adnan Dalgakıran, hedefinin bir dünya markası olmak ve 1 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşmak olduğunu belirterek, “Amacımız Türkiye’yi makine ve teçhizatta çok güçlü bir marka haline getirmek Teknoloji sunmak ve bu ülkenin yapabileceğini göstermek. Steven Young, dünyanın ciddi bir değişimden geçtiğini vurgulayarak, hidrojen enerjisinin büyük bir değişim yaratacağını da vurguladı.

HİDROJEN YATIRIM SİNYALİ

Young, bu alana yatırım yapacağının sinyallerini verirken, “2030 yılında dünya çapında üretilen araçların yüzde 20’si hidrojenli elektrikli araçlar olacak. 2030 yılı hidrojen için bir dönüm noktası olacak. Burada yerimizi alacağız. ”

ÇİP KRİZİ BİRKAÇ YIL SÜRDÜ

Çip krizine de değinen ve arz ve talep arasında bir dengesizlik olduğunu söyleyen Steven Young, “Çipin neden olduğu dengesizlik birkaç yıl daha sürecek” dedi.


  • Dalgakıran grubu
  • toplum
  • kompresör
  • üretme
  • İş haberleri
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK