Ford ve SK Innovation’dan tarihi yatırım

Ford ve SK Innovation’dan tarihi yatırım

163
0
PAYLAŞ

Ford ve SK Innovation'dan tarihi yatırım

Ford ve SK Innovation’dan elektrikli araç üretimine 11,4 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını duyurdu. Söz konusu yatırım, Ford’un 118 yıllık tarihindeki en büyük üretim yatırımı olacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Ford, Güney Koreli ortağı SK Innovation ile Amerika Birleşik Devletleri’nde 3 akü fabrikası ve bir F serisi elektrikli kamyonet montaj tesisi kurmak için 11,4 milyar ABD doları yatırım yapacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, söz konusu yatırımın Ford’un 118 yıllık tarihindeki en büyük üretim yatırımı olduğu belirtildi.

Açıklamada, Ford’un Tennessee eyaletinde kurulacak mega kampüs ve Kentucky eyaletinde kurulacak çift akülü tesislerle ülkenin elektrikli araçlara geçişine öncülük edeceği vurgulandı.

Şirketin aynı zamanda en büyük yatırımını elektrikli araçlara yapmayı planladığına dikkati çeken açıklamada, SK Innovation ile birlikte F serisini kurmak için 3 akü fabrikası ve montaj tesisi kurmak için 11,4 milyar dolar yatırım yapmayı planladığı belirtildi. elektrikli kamyonetler, yaklaşık 11.000 yeni iş olanağı yaratıyor.

– 2030 YILINDA ARAÇ HACİMİNİN YÜZDE 40-50’SİNİN TAM ELEKTRİKLİ OLMASI HEDEFİ

Açıklamada, “Mavi Oval Şehir” adı verilen kompleksin yaklaşık bin metrekarelik bir alanı kapsadığı belirtildi.

Açıklamada, Kentucky’de ikili akü sistemlerinden oluşan “BlueOvalSK Battery Park”ın inşa edileceği belirtilirken, 2025 yılında yeni elektrikli araçlar ve gelişmiş lityum iyon pillerin üretimine başlanacağı belirtildi.

Açıklamada, Ford’un 2030 yılına kadar küresel araç hacminin yüzde 40 ila 50’si arasında tamamen elektrikli olması gerektiği belirtildi.


  • Ford ve SK Innovation’dan elektrikli araç üretimi
  • Ford ve SK Innovation’dan tarihi yatırım
  • Ford ve SK İnovasyonu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK