Elektrikli tekneler yolda

Elektrikli tekneler yolda

42
0
PAYLAŞ

Hareket halindeyken elektrikli tekneler

2. Marmara Boat Show, Pendik’teki MarinTurk İstanbul Şehir Limanı’nda kapılarını açtı. Fuarda yerli ve yabancı birçok firma teknelerini sergiliyor.

Önde gelen yerli yat üreticilerinden Yaren Yatçılık, dünya çapında yaygın olarak kullanılan katamaran tekneleri ile tanınmaktadır. Yaren Yatçılık Yönetim Kurulu Başkanı Nail Civelek, “Hem yelkenli hem de motorlu katamaran üreten yerli firmalardan biriyiz. Şu anda tamamen güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek çalışan bir konsept üzerinde geliştirme sürecini sürdürüyoruz. “

TÜRKİYE’DE İLK OLACAK

Civelek, “Yakın gelecekte karaya yanaşmadan aylarca denizde kalabilen bir model sunacağız. Artık elektrikli kara ve hava araçlarından sonra denizlerimizde elektrikli deniz araçlarını göreceğiz” dedi. Hedefimiz, Türkiye’de deniz araçları üreten ilk firma olmaktır. Biz de ürettiğimiz açık deniz gemileri ile ‘Mavi Vatan’ konseptine katkı sağlıyoruz.”

Nail Civelek: “Aylarca bankaya yaklaşmadan Denizde kalabilen bir model geliştiriyoruz.”

FUARDA YAT VE KARAVAN

The Marmara Boat Show gemi araçları, ekipman ve aksesuarları fuarı ile kamp, ​​karavan ve doğa sporları fuarı 18-26 Eylül tarihleri ​​arasında Pendik’teki MarinTurk İstanbul Şehir Limanı’nda gerçekleştirilecek. Bu yıl toplam maliyeti 900 milyon TL olan 65.000 TL’den 60 milyon TL’ye kadar 118 tekne ve 70.000 TL ile 2 milyon TL arasında değişen 80 karavan bir arada denizde sunulacak. Yerli üreticilerin 55 tekne ile katılacağı fuara 50 bin kişinin katılması bekleniyor.


  • bot
  • marmara tekne gösterisi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK