E-ticarette fahiş fiyata denetim

E-ticarette fahiş fiyata denetim

30
0
PAYLAŞ

E-ticarette fahiş denetim

E-ticarette fahiş fiyatlarla özel bir ekiple denetim. Ticaret Bakanlığı’nın haksız fiyat artışları iddialarına karşı harekete geçmesi ve piyasalarda yoğun kontrollere başlamasının ardından e-ticaret sektöründeki “fiyat artışına” yönelik kontroller yoğunlaştırıldı.

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Başkan Yardımcısı ve PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, PttAVM.com olarak temel gıdaların piyasa fiyatlarının üzerinde olmaması için özel bir ekibe sahip olacağınızı, şişirmelerle karşı karşıya kalacaklarını söyledi. fiyatlar formu.

24 SAAT TAKİP EDİYORUZ

Çevikoğlu, “Ürünleri fiyatlandırmıyoruz ama aşırı fiyatlara karşı önlem alıyoruz. Satılan ürünler ekiplerimiz tarafından 24 saat filtreleniyor. Fiyat artışlarını fırsata çeviren bunlar tespit edilirse satıcılarla iletişime geçiyoruz.” ve gerekli adımları atın.”

‘KARA LİSTE’DE YER ALIN

Çevikoğlu, “Vatandaşlarımız internet sitelerinde yüksek fiyatlı ürünler görüyorsa vatandaşlarımızın ‘444 1 788’ numaralı çağrı merkezimizi aramaları yeterli. Bu tür şikayetler e-devlet üzerinden Ticaret Bakanlığı’na da ulaşıyor. o.” Çevikoğlu, bu süre zarfında başta zımba olmak üzere birçok ürünü radarlarına koyduklarını belirtti. Çevikoğlu, Covid-19 salgınının başlangıcında vatandaşları taciz etmek için fiyat belirleyen 40’tan fazla satıcı hakkında soruşturma açtıklarını da sözlerine ekledi.


  • Ticaret Bakanlığı
  • aşırı fiyat
  • Ölçek
  • e-ticaret
  • İş haberleri
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK