Anadolu’nun ürünleri indirimli uçacak

Anadolu’nun ürünleri indirimli uçacak

40
0
PAYLAŞ

Anadolu ürünleri indirimli uçuyor

TİM ile THY arasındaki toplu iş sözleşmesinin kapsamı genişletildi. Destinasyon sayısı 46’ya çıkarken, menzile yumurta, taze meyve-sebze ve balık eklendi.

Dün imzalanan anlaşma ile Türkiye’nin ihracat seferberliğine önemli katkı sağlayan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Türk Hava Yolları (THY) arasındaki işbirliğinin kapsamı genişletildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un katılımıyla imzalanan protokole göre genel kargo, yumurta, balık ve taze meyve ve sebzeler 10’a 35 indirimle satılıyor. yüzde 35 ülkede 46 varış noktasına teslim edildi. Yıl sonuna kadar devam edecek kampanya kapsamında ton altı ürünler de teslim edilecek.

6 MİLYAR DOLAR KATKI

Bakan Karaismailoğlu, TİM ile Turkish Cargo arasında imzalanan ilk iş birliği anlaşmasının ardından Aralık 2020-Mart 2021 arasındaki 4 aylık dönemde belirlenen 28 destinasyona toplamda 1,2 milyar ABD dolarına yakın katma değerli ürün ihraç ettiklerini açıkladı. . Yaş meyve, su ürünleri, tekstil, otomotiv ürünleri, ilaç gibi çeşitli ihraç edilen ürün gruplarında ihracatın son üç yılda yüzde 40’tan yüzde 105’e çıktığına dikkat çeken Karaismailoğlu, “Bu iş birliğini ikinci kez yenileyeceğiz. anlaşma.” dedim. Bakan Karaismailoğlu, “Ülkemizin ihracat seferberliğini hızlandırmak istiyoruz ve yılsonuna kadar 6 milyar dolara yakın katma değeri yüksek ihracatı gerçekleştirmeyi bekliyoruz” dedi.

Bakan Muş ve Karaismailoğlu’nun himayesinde TİM Başkanı İsmail Gülle ile THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı arasında işbirliği protokolü imzalandı.

DÜNYA HIZLI ULAŞIM

Ticaret Bakanı Muş, THY’nin sadece ülke için bir dünya markası yaratmadığını, aynı zamanda önemli hizmet ihracatçılarından biri olarak ihracatı desteklediğini söyledi. Bozulabilir ürünlerin ihracatı giderek daha önemli hale geliyor. Ana hedefimiz, ülkemizin lojistik kapasitelerinin en etkin şekilde kullanılmasını ve ihraç edilen mallarımızın en kısa sürede rekabetçi fiyatlarla ihracat pazarlarımıza ulaşmasını sağlamaktır” dedi.

İHRACAT THY İLE YAPILACAKTIR. ÇOCUK BÜYÜTMEK

TİM Başkanı İsmail Gülle, “Yılın ilk 8 ayında hava yolu ile ihracatımız bir önceki yıla göre yüzde 28 artarak 5,3 milyar dolardan 6,8 milyar dolara ulaştı. İmzalanan protokolle ürün kapsamı genişletildi. ” İhracat THY’nin kanatlarında uçacak” dedi.

İHRACAT KÖPRÜSÜ İNŞA EDİYORUZ

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, yeni protokolle ilk kez bozulabilir ürünleri indirim kapsamına aldıklarını belirterek, yumurtadan balığa kadar ürünlerin de bu anlaşmaya dahil olduğunu söyledi. E-ticaret ürünleri de dahildir. İndirimlerle daha geniş bir ürün yelpazesi ekledik” dedi.

DÜNYADA 3. OLDU

Aycı, “THY’nin kargo bölümü geçen ay dünyada 3. sıraya yükseldi. Turkish Cargo, dünya çapında taşınan 20 kargodan birini taşıyor. İhracatımıza yaklaşık 6 milyar dolarlık ek kapasite kazandırıyor.”


  • Türkiye İhracatçılar Meclisi
  • Türk havayolları
  • İş haberleri
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK