AKM-Gar-Kızılay Metrosu projesinde sona gelindi

AKM-Gar-Kızılay Metrosu projesinde sona gelindi

61
0
PAYLAŞ

AKM-Gar-Kızılay Metrosu projesinde sona gelindi

AKM-Gar-Kızılay Metrosu projesinde sona gelindi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 3 istasyondan oluşan AKM-Gar-Kızılay Metrosu projesinde şu anda yüzde 92 genel öngörüklerini belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AKM-Gar-Kızılay Metro Şantiyesi’nde incelemelerde bulunarak, eğitimden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra sağlandıktan sonra sahurmailoğlu, burada konuşulanda, dünyaya giden yollardan en kolay ve yoldan geçen raylı sistemlerden olduğunu söylüyor.

Büyük gelişme artan nüfus ve araç trafiğine beraberinde gelenleri getiren Karaismailoğlu, raylı sistemleri yaygınlaştırmanın da trafik bölümünden kaldkkırmada önemli değer

“GÜNDE 6.5 MİLYONDAN FAZLA, YILLIK İSE YAKLAŞIK 2 MİLYAR 393 MİLYON YOLCU TAŞIDIK”

Bakanlığın içinde Kent içi RAYLI sistem projesi hakkında bilgi veren Karaismailoğlu, “Ülkemiz genede, 12 ilimizde Kent RAYLI sistem HATTI yaklaşık 812 kilometredir. Bunun dışında 312 kilometreden ne mutlu bize ki Bakanlığımız yapıldı. Bu şapkamızla ilgili fazla günde 6.5 ek, bilim ise yaklaşık 2 milyar 393 milyon milyonluk. Bakanlığımız, yaklaşık 185 kilometre öncesininki 14 raylı sistem hattı inşaatını bir yolcu öncesi, milletimizin hizmetine sunmak için gece çalorışız.” diye konustu.

Karaismailoğlu, İstanbul’da Pendik-Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro HATTI, Bakırköy (İDO) -Bahçelievler Kirazlı-Metro HATTI, Başakşehir cam Sakura-Metro Kayaşehir HATTI, Halkalı-Başakşehir-lstanbul Havalimanı Metro HATTI, Altunizade-Ferah Mah-Çamlıca Camii -Bosna Bulvarı RAYLI Sistem Projesi, Kazlicesme-Sirkeci RAYLI Sistem Projesi, Kazlicesme-Sirkeci RAYLI Sistem Projesi, Kazlicesme-Sirkeci RAYLI Sistem Projesi ve Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Hatti proje olmak üzere İstanbul’da 103.3 kilometrede 7 ayrı sistem ve şehir içi RAYLI yolunda devam ediyor kayıtlı.

Kocaeli’de Darıca Sahil-Gebze OSB Metrosu ve Kocaeli Şehir Hastanesi Tramvay Hattı projelerini hayata geçirdiklerini dile getiren Karaismailoğlu, Konya’da Konya N. Erbakan Ünv. – Meram Bel. RAYLI Sistem Hattı’na, Kayseri’de, Anafartalar- Şehir Hastanesi -Mobilyakent Tramvay Hattı’nı INSA devam ediyor, Bursa’da Emek Yht Gar-Şehir Hastanesi Metro Hatti projelerini sıkı sıkıya, Gaziantep’te Gaziray’ı bitireceklerini belirtti.

Ankara’da da kent içi raylı sistem projelerine devam etmelerine ve yenilerine çok fazla umut veren Karaismailoğlu, projeleri hakkında bilgi verdi.

“AKM-GAR-KIZILAY METROSU 3 İSTASYONDAN OLUŞACAK”

Karaismailoğlu, AKM-Gar-Kızılay Metrosu’nun tamamlananlarıyla Ankara metrolarının tamamı hakkında 3 olay çıkaracaklarını anlatarak şöyle konuştu:

“Adliye İstasyonu ve Kızılay istasyonu’nda olmak 3 istasyondan oluşan AKM-Gar-Kızılay Metrosu, Keçiören’den Kızılay’a yolcusuz, metro ulaşımı ile ilgili çok önemli bir projemiz. Yüksek Kapasiteyle hattaki ilk istasyon istasyonu’nda YHT Gar’a ulaşım olanağına sahip olacak.İkinci istasyon olan Adliye İstasyonu’nda ise M1 hattına, Başkentray’a, son istasyon olan Kızılay istasyonundan Batı Metrokent Metrosu’na, Çaayyovelu metrosuna ulaşım araçlarına sahip olacak. Projede, şu anda yüzde 92 genel belirtik.”

Karaismailoğlu, yapımına devam eden 4 katlı ve 335 betonarme kapasiteli AKM Otoparkı’ betonarme imalatlarının tamamını tamamlamış, otopark gen Linde yüzde 65 eksik sağlanmış aktararak, “14 metrelik su Capina ve 37 metre derinliğe sahipliğe sahip olan Zafer Parkı acil çıkış aracı TBM tünel imalatlarıyla TBM tüneli NATM tünellerinin kaplama imalatının yüzde 96’sını tamamladık. İstasyonu’nun yüzde 93’ünü ve Kızılay İstasyonu’nun yüzde 45’ini bitirdi.” dedi.

Son 20 Türkiye’ye başarılarının kazandırdıklarının da hedefinin olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, hedefle inanarak, tutkuyla kenetlenerek ve özveriyle inşa edilen takım ruhuyla ğiyla gerçeklestirilir.

Bakan Karaisoğlu, örnek olarak yetiştirilecek gibi olduktan sonra da hep birlikte yetiştirilecek olan için her türlü çabayı ve niyetini devam edeceklerini sözlerine ekledi.

E- ticaret yasası… Tüketiciyi aldatan yandı!

4 günlük rol pahalıya patladı! Dikkat aylığınız kesilebilir

Komşuda Oruç Reis korkusu! 13 plan yapıyorlar

Dövize endeksli menkul satışlarında TL ile ödem

Yunanistan Rus tankeri el koydu

ABD’den yeni seyahat seçenekleri! 90 ülke arasında Türkiye de var

Cep telefonu satışına ÖTV düzenlemesi

AKSUNGUR’un teknolojik gelişimleri: Yeni bir boyut kazandırdık


  • AKM-Gar-Kızılay Metrosu
  • zaman bitecek yok
  • Gar İstasyonu Adliye İstasyonu ve Kızılay İstasyonu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK