6 ayda 50 bin kadına 5 milyar liralık kredi

6 ayda 50 bin kadına 5 milyar liralık kredi

35
0
PAYLAŞ

50 bin kadına 6 ayda 5 milyar lira kredi

Halkbank’ın kadın girişimcileri desteklemek amacıyla sunduğu kadın girişimcilere yönelik kredi paketi 6 ayda 50 binden fazla kadın girişimciye ve 5 milyar TL’lik kredi hacmine ulaştı.

8. Halkbank Üreten Kadın Buluşması; Bursa, Antalya, Gaziantep, Trabzon, Samsun, Konya ve Malatya’dan sonra İzmir’de gerçekleşti. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Destek paketimizin sağladığı finansal teşvikle kadınlarımız, tüm girişimcilerimize ilham verecek örnek işler yapıyorlar” diyerek şu örnekleri paylaştı:

SATIŞLAR 4 KAT ARTIŞ

“Örneğin İzmir’de cep telefonu aksesuar satışı yapan bir müşterimiz, yurt içi çeşitli perakende zincirleriyle işletme kredisi desteğiyle sözleşme imzalayarak iş hacmini ve satışlarını dört kat artırdı. Denizli’den bir başka müşterimiz de küçük bir LPG satış ofisi işletirken bankamızdan faydalanarak Türkiye’nin en büyük akaryakıt istasyonlarından birinin oto galerisini işletme kredisi ile satın aldı. “” Toplam kredi hacmi 1 milyar TL’ye ulaştı. Ege bölgesinde.”

Osman Arslan, görüşme sonunda Ege bölgesinden toplam 8 kadınla görüştü. girişimciye alacakları kredileri sembolik olarak sundu.

‘YILIN EN İYİ İŞVERENİ’ ÖDÜLÜ

Osman Arslan, Halkbank’ın geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıda ‘Yılın En İyi Bankası’ seçildiğini hatırlatarak, “Bankamız bu kez uluslararası bir İK projesi kapsamında ‘Yılın En İyi İşvereni’ altın ödülüne layık görüldü. Dünyanın dört bir yanından finans ve bankacılık sektöründen kurumların katıldığı program.Çalışmalarımızdan dolayı aldığımız ödülden dolayı çok mutluyuz ve bu ödüller sayesinde Türkiye’nin kalkınması için yeni projeler geliştirmeye devam edeceğimizi duyurmak isterim. ”


  • Halkbank
  • Girişimci
  • Osman Arslan
  • İş haberleri
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK