20 ülkeden 600 marka Antalya’da buluşacak

20 ülkeden 600 marka Antalya’da buluşacak

26
0
PAYLAŞ

20 ülkeden 600 marka Antalya'da buluşuyor

Tarım sektörü 24-27 Kasım 2021 tarihlerinde Growtech 20. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı’nda buluşacak. Dört kıta ve 20 ülkeden 600 marka Antalya’da ağırlanıyor.

Growtech 20. Uluslararası Seralar, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı “Keşfet, Büyüt, Kazan!” 24-27 Kasım 2021 tarihleri ​​arasında Antalya Anfaş Fuar Merkezi’nde. Yeni sloganıyla düzenleniyor. Fuarda Sera ve Sulama Teknolojileri, “Ekim”, “Bitki Besleme ve Koruma”, “Tarım Makinaları” ve “Hayvancılık” olmak üzere toplam 5 kategori yer alıyor. sektörünü 20. kez uluslararası pazarlara taşıyan, 4 kıta ve 20 ülkeden 600 markanın Antalya’ya konuk olacağını duyurdu.

EN YÜKSEK İHRACATI GÖRDÜK

Engin Er sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye, dünya genelindeki zorlu koşullara rağmen büyümeye devam eden güçlü bir ekonomiye sahip. 2005-2019 yıllarında tarımsal üretimde Avrupa’da 1., dünyada 7. sırada yer aldık. 2020, 205 ülke: “1982 yılında çeşitli tarım ürünleri ihraç edildi. Tarım ve Orman Bakanlığı’na göre tarım sektörümüz son 10 yılda istikrarlı bir şekilde büyüdü. Salgına rağmen çiftçimiz ve tarım sektörü kesintisiz üretime devam ediyor. 2021 yılının ilk 8 ayında tarım ihracatında tüm zamanların en yüksek seviyesini gördük” dedi.

İSPANYA’DAN ULUSAL KATILIM

Yılın ilk sekiz ayında ülke ihracatının yüzde 12,8’ini tarım sektörü yaptığına dikkati çekerek, “Bu, sektörün büyüme gücünü ve ihracat fırsatlarını özetliyor. İspanya, Hollanda ve Macaristan ülke bazında milli katılımlı özel pavyonları ile yer alacak.Her zaman olduğu gibi Batı Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (BAİB) desteğiyle alım heyeti programı düzenliyoruz.

YABANİ SULAMA DEVAM EDİYOR

Tarımda kendi kendine yeten bir toprağın öneminin pandemi döneminde daha iyi anlaşıldığını vurgulayarak, “İklim değişikliğinin olumsuz etkilerini hep birlikte yaşıyoruz. İklim değişikliğinin etkilerini, bu koşulların tarımsal üretime etkisini azaltmak ve verimliliği artırmak için akıllı tarım uygulamaları ve yeni nesil sulama yöntemleri en güçlü silahlarımız. “Suyun yüzde 65’i tarımda kullanılıyor. Tarımda maalesef vahşi sulama devam ediyor. Küresel ısınma bağlamında sürdürülebilir tarım için basınçlı sulamanın önemi tartışılacak.”

AŞI KARTI VEYA PCR İSTEĞİ

24-27 Kasım 2021 tarihleri ​​arasında Antalya Anfaş Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek Growtech Uluslararası Tarım Fuarı’na hem katılımcılar hem de ziyaretçiler HES kodu, aşı kartı ve son 48 saate ait PCR test sertifikası ile girebilirler. Fuarda “Temizlik ve Hijyen”, “Fiziksel Mesafe” ve “Algılama ve Koruma” konularında AllSecure standartları uygulanarak sağlıklı ve güvenli bir fuar ortamı oluşturulacak.


  • Tarım sektörü
  • Tarım
  • sadece
  • İş haberleri
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK