Intel’in ilk 7nm CPU’su Meteor Lake’in bu yıl Temmuz’dan önce dahil edilmesi...

Intel’in ilk 7nm CPU’su Meteor Lake’in bu yıl Temmuz’dan önce dahil edilmesi ve 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor.

11
0
PAYLAŞ

Intel’in yeni CEO’su Pat Gelsinger, bize 2023’te piyasaya çıkması beklenen yeni Meteor Lake işlemcileri hakkında bir fikir verdi… Gelsinger, Intel’in üretim ve tasarım yeteneklerinin potansiyeli konusunda tutkuluydu ve Intel Foundry Services’in kuruluşunun tamamen yeni bir sistem başlattığını duyurdu. iş dalının en iyi yıllarının hala önümüzde olduğuna olan inancını yineledi.

Intel Meteor Lake, 2023’te piyasaya sürülecek ve bu yılki Alder Lake yongalarının halefi olacak. Alder Lake gibi, aynı pakette hem 7nm Ocean Cove hem de 10nm Gracemont ile karışık bir çekirdek tasarımı bekliyoruz, ancak Meteor Lake muhtemelen karoları üst üste yığmak için Foveros paketleme teknolojisini kullanan ilk masaüstü işlemcisi.

Pat Gelsinger'dan Intel Meteor Gölü hakkında bilgiler

(Resim kredisi: Intel)

Gelsinger, karoların AMD’nin Ryzen CPU’larında büyük etki için kullandığı yongalardan çok daha iyi çalışabileceği Intel’in gelecekteki rekabet avantajı olduğunu iddia ediyor. Yığılmış döşemelerin kullanılması, yongalar arasında geçiş yapmak yerine, her bir bileşenin tek bir yonga üzerindeymiş gibi davranmasını sağlar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK