Intel, gülünç Core i9 10900K ambalajını yok ediyor

Intel, gülünç Core i9 10900K ambalajını yok ediyor

27
0
PAYLAŞ

Intel, Core i9 10900K için kullandığı devasa kutuları daha mütevazı bir paketlemeyle değiştireceğini açıkladı (PC Watch aracılığıyla). Halihazırda kullanımda olan büyük plastik ve karton kutular 28 Şubat’ta değiştirilecek, ancak yeni ambalajın geçmesi biraz zaman alabilir ve her iki türün de bir süre görülmesini bekleyebilirsiniz.

Bunun nedeni basittir – bir palet üzerinde şu anda olduğundan üç kat daha fazla talaş vardır. Her şey nakliye ile ilgili ve çoğu boş kutuları taşımak Intel’in umduğu kadar verimli değil. Şu anda, büyük boy kutuların sadece 480’i bir palet üzerine yerleştirilebilirken, normal paketlemeye geçiş aynı palet üzerinde 1.620 adete izin veriyor. Bu 3,375 kat daha fazla.

Bu sadece iyi bir haber olarak görülebilir ve umarız ki bu, yüksek kaliteli çipler için kullanılan saçma sapan ambalajların bir kısmının sonu anlamına gelebilir. Halo ürününü çip paletlerinde özel hale getirme ihtiyacını anlasam da, Intel akıl sağlığını geride bırakmış gibi geliyor.

(Resim kredisi: Intel)

9. nesil üst uç çip Core i9 9900K’da kullanılan dodecahedron paketi ile benzer bir adım atması gerekiyordu. Elbette, bu harika bir ambalaj parçası, ancak kaynakların iyi bir kullanımı değil ve CPU’yu gerçekten kutudan çıkardığınız zaman (ki bu kolay değildi) esasen işe yaramaz çöplüğe indirgendi.

İplik sökücü ambalajı

(İmaj kredisi: AMD)

AMD de bu cephede suçlanamaz. Threadripper yongaları için kullandığı ambalaj dürüst olmak gerekirse çok saçma. Ve çipler çok büyük olsa da, kimsenin daha sonra o kadar çok plastik ve köpüğün etrafına oturmasına gerek yok.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK