İnsanlar zaten Nvidia RTX 3060’ları 1.000 doların üzerinde satıyor

İnsanlar zaten Nvidia RTX 3060’ları 1.000 doların üzerinde satıyor

17
0
PAYLAŞ

Nvidia RTX 3060, bu haftanın sonuna kadar resmi olarak piyasaya sürülmeyecek – tam olarak 25 Şubat’ta Pasifik Saati ile sabah 9’da. Yine de, kartlar haritadaki çevrimiçi mağazalarda erken fark edildi ve insanların onları kapmak için acele ettiğini duymak şaşırtıcı olmazdı.

VideoCardz’a göre, Artem adlı bir satıcı, hafta sonu Belarus çevrimiçi mağazasında satılık üç gigabayt Eagle RTX 3060 kartına sahipti. Satış sayfası o zamandan beri gitti ve şimdi 404 değeri gösteriyor, ancak bahse girerim bu kartların her biri 1.080 $’lık liste fiyatından (USD nakit eşdeğeri) satılmıştır. Yani, önceden çizilmemişlerse.

Bu listelemeyle ilgili gerçekten komik olan şey, bu satış resimlerinin seri numaralarını açıkça göstermesidir. Bu, Gigabyte’ın kartları takip etmesini ve kamyondan tam olarak nereye düştüklerini bulmasını kolaylaştırır. Belki birinin kovulması an meselesidir.

Kartları seri numaralarıyla gösterin

(Fotoğraf kredisi: Onliner)

Nvidia’nın dayatmaya karar verdiği sözde hacklenemez madencilik sınırlayıcılarına rağmen, insanlar bu kartları almak için kendilerini aşıyorlar gibi görünüyor. Eminim bazıları bunu devre dışı bırakmak için açık bir davet olarak almıştır. Her ne kadar bu düşük kaliteli kartlarla kripto madenciliğinden küçük bir kar elde etmek hala mümkün olsa da, hash oranı limitinin yarısı ile bile.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK